Wiadomości z Sosnowca

Uczniowie z wizytą u sosnowieckich policjantów. Profilaktyka w SP nr 45

  • Dodano: 2023-09-22 09:15

W środę policjanci z sosnowieckiej komendy gościli uczniów II klasy ze Szkoły Podstawowej nr 45 w Sosnowcu. Dzieci miały okazję zwiedzić miejsce służby mundurowych, a także poznać tajniki ich pracy. Stróże prawa zorganizowali dla gości spotkanie z przewodnikiem psa służbowego, technikiem kryminalistyki i profilaktykami.

Sosnowieccy policjanci spotkali się z młodymi sosnowiczanami

Policjanci zawsze chętnie goszczą najmłodszych. Tym razem do sosnowieckiej komendy zawitała grupa uczniów z II klasy jednej ze szkół podstawowych. Najmłodszymi zaopiekowała się st.asp. Patrycja Ziembicka, pełniąca na co dzień służbę w Wydziale Ruchu Drogowego. Policjantka oprowadziła naszych gości po terenie Komendy. Na samym początku dzieci spotkały się z przewodnikiem psa służbowego wraz z jego podopiecznym, który opowiedział o specyfice jego służby. Następnie uczniowie zwiedzili teren znajdującej się w tutejszej komendzie strzelnicy oraz poznali tajniki pracy technika kryminalistyki. Spotkanie miało również charakter edukacyjny. Mundurowi podczas pogadanki przypomnieli dzieciom, aby nigdy nie reagowały na zaczepki nieznajomych, a także, aby o każdej niepokojącej sytuacji powiadamiać odpowiednie służby.

Profilaktycy opowiedzieli również dzieciom o tym, jak ważna jest tolerancja, równość i poszanowanie wśród rówieśników i przestrzegli przez hejtem. Podkreślili, aby dbać o bezpieczeństwo swoje i kolegów podczas drogi do i ze szkoły. Z uwagi na nadchodzącą jesień i zmieniające się powoli warunki atmosferyczne policjanci przypomnieli o tym, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych. Każdy z uczniów na pożegnanie otrzymał od mundurowych brelok z elementem odblaskowym. Dzieci podziękowały policjantom za wspólnie spędzony czas i  wręczyły im przygotowane przez siebie rysunki.

Uczniowie z wizytą u sosnowieckich policjantów. Profilaktyka w SP nr 45 / fot. KMP Sosnowiec

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również