Wiadomości z Sosnowca

"Tulipanka i nie tylko... Rozmowa z Ewą Zielińską". 15. odcinek Bibliotalku w Sosnowcu

  • Dodano: 2023-03-09 07:00, aktualizacja: 2023-03-08 21:32

Już jest! Pierwszy w 2023 roku odcinek podcastu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu już czeka na słuchaczy. Z audycją zapoznać się można bezpłatnie za pośrednictwem kanału YouTube sosnowieckiej Biblioteki lub popularnych serwisów podcastowych.

Sosnowiecki bibliotalk

Najnowszy odcinek „Bibliotalku” to rozmowa z ilustratorką i... baletnicą – Ewą Zielińską. Jest też niespodzianka – nowa gospodyni podcastu – Monika Kurtyka! Zapraszamy do słuchania.

W tym odcinku podcastu posłuchasz rozmowy z Ewą Zielińską – kiedyś bibliotekarką, teraz malarką, ilustratorką, założycielką pracowni Arcytwór, autorką ilustracji do książek "Hania Baletnica", "Tulipanka i kolor pomarańczowy", prywatnie - spełnioną mamą. Nasza gościni sama o sobie mówi, że urodziła się by tworzyć rzeczy piękne. Ukończyła Projektowanie Graficzne na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. 

Podcast

"Bibliotalk” to projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu. Nową gospodynią audycji jest Monika Kurtyka, którą na co dzień spotkać można w Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki. W podcaście rozmawiamy na tematy związane z szeroko rozumianą kulturą. W centrum uwagi znajdują się: literatura, kino, muzyka, seriale, sztuka i wiele innych. Różnorodności tematów wtóruje niezwykle ciekawy dobór gości. Wśród rozmówców znajdują się bibliotekarze, filmoznawcy, kulturoznawcy, menadżerowie kultury, filolodzy i artyści. 

„Bibliotalk” nie jest kolejną poważną i sztywną audycją internetową dla koneserów. Audio-rozmowy sosnowieckiej Biblioteki skupiają się na aktualnych zjawiskach kulturalnych, a wyróżniają je: swoboda w ujęciu tematów, lekki i przyjemny charakter wymiany myśli i poglądów, a także pasjonujące dyskusje prawdziwych miłośników kultury. Nie brakuje ciekawostek, recenzji, poleceń. 

"Tulipanka i nie tylko... Rozmowa z Ewą Zielińską". 15. odcinek Bibliotalku w Sosnowcu / fot. MBP

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również