Wiadomości z Sosnowca

Trwają intensywne poszukiwania zaginionej Leokadii Kupiec

  • Dodano: 2020-07-08 10:30

Sosnowieccy policjanci prowadzą nadal intensywne poszukiwania zaginionej w dniu 21.06.2020 Leokadii Kupiec lat 80.

Kobieta cierpi na zaniki pamięci

Wykorzystując nieuwagę swojego syna wyszła z domu i do tej pory nie udało się jej odnaleźć. W toku sprawy zorganizowano już kilka akcji poszukiwawczych m. in. z udziałem specjalistycznego sprzętu oraz psów tropiących.

Do działań włączono również policyjny śmigłowiec

Trwają intensywne poszukiwania seniorki z Sosnowca. Zaginięcie kobiety rodzina zgłosiła w dniu 21.06.2020 r. Tego dnia, około godziny 16.00 Leokadia Kupiec wykorzystując fakt nieuwagi syna, z którym mieszka oddaliła się z mieszkania i do chwili obecnej nie powróciła. Zaginiona od około 2 lat ma zaniki pamięci, w ostatnim roku niekontrolowanie, samowolnie oddalała się z mieszkania około 4 razy. Za każdym razem odnajdywał ją wówczas syn, gdy przebywała w różnych częściach miasta np. w okolicy przystanków, dworców (chociaż zaginiona raczej nie porusza się komunikacją miejską).

Rysopis:

Wiek z wyglądu 75 lat, wzrost 165 cm, sylwetka krępa, włosy siwe, krótkie, oczy niebieskie, nos długi, prosty, uszy odstające, brak uzębienia na górze, uzębienie na dole pełne.

Stwierdzony ubiór w momencie zaginięcia: granatowe spodnie w groszki, buty sportowe trampki, bluza żółta z kapturem cienka, koszula niebieska. Na zabezpieczonym zapisie monitoringu kobieta ubrana jest w szare spodnie. 

Cechy charakterystyczne i znaki szczególne: może posiadać przy sobie reklamówkę z sieci delikatesów Stokrotka lub OdiDo z zawartością bielizny, drutów oraz wełny.

Policjanci prowadzący poszukiwania zabezpieczyli m. in. zapis monitoringu ze stacji paliw przy ul. Mikołajczyka, na którym (jak podejrzewamy z dużym prawdopodobieństwem) widoczna jest zaginiona idąca w kierunku Mysłowic (Dzielnica Dębowa Góra). Zwracamy się z ponownym apelem do wszystkich osób, które w dniu 21.06.2020 przebywały w tej okolicy około godz 17.50 i godzin późniejszych i widziały kobietę, której wizerunek publikowaliśmy tutaj: http://sosnowiec.slaska.policja.gov.pl/k24/informacje/wiadomosci/289590,Kolejna-doba-poszukiwan-zaginionej-Leokadii-Kupiec.html

Na kolejnym zapisie, który również opublikowaliśmy pojawił się nowy, istotny szczegół: kamera kolejnego z zabezpieczonych do sprawy monitoringów uchwyciła fakt, że zaginiona miała na głowie jasną materiałową czapkę. Może być to istotne w celu ustalenia świadków, którzy być może od tamtego czasu napotkali kobietę ubraną w taki sposób. Zapis pochodzi z dnia 21.06.2020 godz. 18.30  z jednej z kamer umieszczonych na ul. Wygody. Widać na nim prawdopodobnie zaginioną zmierzającą w kierunku ul. Wojska Polskiego. Jak ustalili policjanci, kobieta nie dotarła do ul. Wojska Polskiego, bowiem chwilę później wróciła się i weszła na ścieżkę prowadzącą w kierunku garaży zlokalizowanych na nieużytkach przy ul. Wygody/ Watta/ Wojska Polskiego ( na tyłach Szkoły Podstawowej nr 15).

To właśnie na tym terenie policjanci prowadzili już kilkukrotnie akcje poszukiwawcze, korzystając ze wsparcia zarówno funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, jak i specjalistycznego sprzętu. Prowadzono działania z wykorzystaniem psów tropiących. Do akcji włączono również policyjny śmigłowiec.

Niestety pomimo wykorzystanych środków, dotychczas nie udało się odnaleźć kobiety. Teren poszukiwań stanowi dla policjantów spore wyzwanie, bowiem obejmuje zarówno wiele zabudowań, jak i obszar z niezwykle bujną roślinnością.

Policjanci proszą o wszelkie możliwe informacje na temat zaginionej, bowiem każdy trop zawęża teren poszukiwań, co jest niezwykle pomocne przy analizowaniu zapisów kolejnych monitoringów zabezpieczanych do sprawy. To szereg niezwykle czasochłonnych czynności, a każda pomoc może być bardzo cenna.

Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat zaginionej proszone są o kontakt telefoniczny z Zespołem Poszukiwań KMP w Sosnowcu pod nr 47 8521315 lub 47 8521307, Dyżurnym KMP w Sosnowcu pod nr 47 8521 255 lub 47 8521200 lub osobisty kontakt z najbliższą jednostką Policji.

ZOBACZ NAGRANIE

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również