Wiadomości z Sosnowca

To już koniec prac na ulicy Chemicznej i Szpaków

  • Dodano: 2021-03-17 09:45

Po efektownych pracach związanych z wykonaniem przewiertu pod dnem Przemszy i ułożeniem nowego wodociągu przyszedł czas na zakończenie całej inwestycji wykonywanej na zlecenie Sosnowieckich Wodociągów.

Przebudowa sieci wodociągowej prowadzona była w kilku ulicach: Chemicznej, Szpaków, Rybnej i Zamkniętej.

– Wszystko w trosce o lepszą jakość dostarczanej wody oraz zmniejszenie strat wody i uniknięcie awarii – wyjaśnia Paweł Kopczyński, prezes Sosnowieckich Wodociągów.

Po zakończeniu robót ziemnych wykonawca zajął się chodnikami i drogami, które zostały rozebrane w czasie budowy sieci. Prace prowadzone były tylko częściowo w drodze, jednak nowy asfalt został ułożony na całej szerokości jezdni. Takie rozwiązanie było możliwe dzięki współpracy Sosnowieckich Wodociągów i Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych.

– Wspólnie z sosnowieckim MZUK-iem wykonaliśmy nową nawierzchnię na blisko 200-metrowym fragmencie ulicy Szpaków oraz na odcinku ulicy Chemicznej w rejonie przejazdu kolejowego do skrzyżowania z ulicą Rybną – dodaje prezes Kopczyński.

Odtworzenia zostały wykonane również w ulicy Zamkniętej. Kosz prac, które trwały od sierpnia ubiegłego roku wyniósł 1,2 mln zł.

To nie pierwsza inwestycja Sosnowieckich Wodociągów w tej części Sosnowca

Kilka lat temu zakończył się jeden z największych projektów, czyli warta ok. 18 mln zł budowa sieci wodociągowo-kanalizacyjnej, która obejmowała aż 21 ulic. Z kolei rok temu zakończyła się budowa sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej oraz tłoczni ścieków w rejonie ulicy Chemicznej. Trwająca od stycznia do listopada 2019 roku budowa kosztowała prawie 4 mln zł.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.