Wiadomości z Sosnowca

Teatr Zagłębia pokazuje efekty międzynarodowej współpracy

  • Dodano: 2020-08-11 10:45

Sosnowiecka instytucja została partnerem konferencji kanadyjskiej organizacji Miyawata Culture, która zajmuje się konserwacją, odmładzaniem, a także rozpowszechnianiem tradycyjnej i współczesnej kultury oraz języka Cree. Podczas odbywającego się w dniach 6-8 sierpnia Indigenous Performance Festival można było uczestniczyć w pokazie filmu „Home”, który został  przygotowany przez Dyrektor Teatru – Iwonę Woźniak.

Współpraca z Myiawata Culture to projekt wieloletni

Najistotniejszym jego punktem jest współpraca z Floydem Favelem – uczniem Jerzego Grotowskiego – w zakresie przyglądania się kulturom rdzennym. Floyd Favel i ludzie, którzy z nim pracują, rdzenni mieszkańcy Kanady wykorzystują narzędzia teatralne do odbudowania swojej kultury i tradycji. To myślenie jest mi szczególnie bliskie. Teatr, który służy społeczeństwu, teatr, który odbudowuje i przypomina zapomniane tradycje, historie i język. – opowiada Dyrektor Teatru Zagłębia, jednocześnie podkreślając podobieństwo między rdzennymi mieszkańcami Kanady i województwa śląskiego.

O współpracy zagłębiowsko-kanadyjskiej Teatr informuje na swoim profilu na Faceboooku, a film przygotowany na konferencję można zobaczyć na stronie internetowej

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.