Wiadomości z Sosnowca

Teatr Zagłębia pokazuje efekty międzynarodowej współpracy

  • Dodano: 2020-08-11 10:45

Sosnowiecka instytucja została partnerem konferencji kanadyjskiej organizacji Miyawata Culture, która zajmuje się konserwacją, odmładzaniem, a także rozpowszechnianiem tradycyjnej i współczesnej kultury oraz języka Cree. Podczas odbywającego się w dniach 6-8 sierpnia Indigenous Performance Festival można było uczestniczyć w pokazie filmu „Home”, który został  przygotowany przez Dyrektor Teatru – Iwonę Woźniak.

Współpraca z Myiawata Culture to projekt wieloletni

Najistotniejszym jego punktem jest współpraca z Floydem Favelem – uczniem Jerzego Grotowskiego – w zakresie przyglądania się kulturom rdzennym. Floyd Favel i ludzie, którzy z nim pracują, rdzenni mieszkańcy Kanady wykorzystują narzędzia teatralne do odbudowania swojej kultury i tradycji. To myślenie jest mi szczególnie bliskie. Teatr, który służy społeczeństwu, teatr, który odbudowuje i przypomina zapomniane tradycje, historie i język. – opowiada Dyrektor Teatru Zagłębia, jednocześnie podkreślając podobieństwo między rdzennymi mieszkańcami Kanady i województwa śląskiego.

O współpracy zagłębiowsko-kanadyjskiej Teatr informuje na swoim profilu na Faceboooku, a film przygotowany na konferencję można zobaczyć na stronie internetowej

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również