Wiadomości z Sosnowca

Targi transportu miejskiego "SilesiaKomunikacja 2009"

  • Dodano: 2009-06-23 12:37, aktualizacja: 2009-09-20 14:24
W środę – 24 czerwca rozpoczynają się Targi Transportu Miejskiego SilesiaKKomunikacja w Expo Silesia. Potrwają do 25 czerwca.

Tego typu wystawa odbędzie się po raz pierwszy nie tylko w sosnowieckim Centrum Targowo-Wystawienniczym Expo Silesia, ale także w województwie śląskim. W pawilonach Expo, na powierzchni 5 tys. metrów kwadratowych zaprezentuje się czołówka autobusów miejskich dostępnych na polskim rynku, produkowanych przez takie firmy jak: Solaris Bus&Coach, Man - Star Truck, Mercedes Benz, Scania Polska, Solbus, Sor Poland, Maz Auto Poland, Autosan, BMC, TEM SA, ŁAZ.
Dla zwiedzających targi będą okazją do zapoznania się z ofertami producentów taboru, jego wyposażenia, infrastruktury przystankowej, elementów informacji pasażerskiej itd. Po raz pierwszy w Polsce na imprezie targowej zaprezentowane zostaną również trolejbusy.

Targom towarzyszyć będą dwa wydarzenia organizowane przez Komunikacyjny Związek Komunalny GOP – międzynarodowa konferencja naukowa oraz przy współpracy z organizacjami działającymi na rzecz osób z niepełnosprawnością, wybrany zostanie produkt wyróżniony tytułem "Produkt w komunikacji miejskiej przyjazny dla osób z niepełnosprawnością". Do komisji konkursowej zaproszeni zostali przedstawiciele Caritas Archidiecezji Katowickiej, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Fundacji Instytut Rozwoju Regionalnego, Centrum Integracja, Polskiego Związku Głuchych oraz Polskiego Związku Niewidomych.

Zdajemy sobie sprawę, z jakimi problemami borykają się w życiu codziennym osoby niepełnosprawne, również podczas korzystania z komunikacji miejskiejmówi Alodia Ostroch, rzecznik prasowy KZK GOP. - Możliwość prezentacji i oceny produktów, również pod kątem dostosowania ich do potrzeb osób mniej sprawnych, ma się przyczynić do podniesienia funkcjonalności i estetyki środków komunikacji miejskiej, a organizowany konkurs ma wyróżnić produkty, które czynią tabor bardziej przyjaznymdodaje rzecznik.

Podczas dwudniowej międzynarodowej konferencji naukowej będzie można posłuchać wykładów osób zajmujących się tematyką komunikacji miejskiej na szczeblu rządowym, a także zapoznać się z doświadczeniami naszych sąsiadów – przedstawicieli organizacji komunikacyjnych miast słowackich oraz czeskich. Udział w konferencji zapowiedziało prawie 200 osób – przedstawicieli branży z całej Polski.

Ponadto w drugim dniu targów, na terenie Centrum Targowo-Wystawienniczego odbędzie się o godz. 12:00 posiedzenie zarządu Górnośląskiego Związku Metropolitalnego. Rozpocznie się ono od podpisania umowy pomiędzy Expo Silesia i GZM-em, o wzajemnej współpracy i promocji. Przy tej okazji zostanie zaprezentowane stoisko wystawiennicze GZM-u, które będzie obecne na kolejnych targach w Expo Silesia.

Godziny otwarcia targów:
• 24 czerwca - środa, godz. 9:00 - 17:00
• 25 czerwca - czwartek, godz. 9:00 - 17:00

Szczegółowy program targów i konferencji można znaleźć na stronie www.silesiakomunikacja.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również