Wiadomości z Sosnowca

"Tajemnice Bukowej Góry" – Zagłębiowski Czwartek już 15 grudnia

  • Dodano: 2022-12-13 06:00, aktualizacja: 2022-12-12 18:53

Zagłębiowska Mediateka, Instytut Zagłębia Dąbrowskiego, Pałac Schoena - Muzeum w Sosnowcu zapraszają serdecznie na ostatni w tym roku Zagłębiowski Czwartek.

Tajemnice Bukowej Góry w Mediatece

15 grudnia 2022 o godz. 17.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11) prof. dr hab. WSH Dariusz Rozmus wygłosi prelekcję „Tajemnice Bukowej Góry". Wstęp wolny.

Co przed tysiącleciami znajdowało się na Bukowej Górze? Nekropolia, świątynia, obserwatorium astronomiczne epoki kamienia czy może to wszystko naraz? Tego wszystkiego dowiemy się w ramach grudniowego wykładu. Zapraszamy!
Prof. Dariusz Rozmus ukończył archeologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, w 1998 r. obronił w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie dysertację doktorską. W 2014 r. opublikował pracę "Wczesnośredniowieczne zagłębie hutnictwa srebra i ołowiu na obszarach obecnego pogranicza Górnego Śląska i Małopolski", która została przedłożona jako dysertacja habilitacyjna. Od 2002 r. pracuje na stanowisku starszego kustosza działu archeologii w Muzeum Miejskim „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej, jest także wykładowcą na Uniwersytecie Jagiellońskim i Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu. 

"Tajemnice Bukowej Góry" – Zagłębiowski Czwartek już 15 grudnia / fot. Mediateka

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również