Wiadomości z Sosnowca

Szkolenie w sprawie I-NGO

  • Dodano: 2010-12-15 10:00
Termin imprezyData: 16-12-2010
Godzina rozpoczęciaGodzina: od 1600 do 1900
MiejsceMiejsce:

Sosnowieckie Centrum Organizacji Pozarządowych

Pl. Kościuszki 5 (sala 108)

BiletyBilety: Udział w projekcie jest bezpłatny


Już 16 grudnia w Sosnowieckim Centrum Organizacji Pozarządowych odbędzie się spotkanie, a zarazem szkolenie poświęcone projektowi I-NGO. Prowadzący rozwieje wszelkie wątpliwości, nauczy obsługi platformy i przekaże wiedzę na temat tworzenia atrakcyjnych witryn internetowych. Na miejscu będzie można też zgłosić akces do projektu.


Projekt realizowany przez stowarzyszenie regionalne Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego jest adresowany do organizacji z całego regionu (Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, powiaty: będziński, zawierciański, olkuski, myszkowski). Głównym jego założeniem jest zbudowanie portalu internetowego, za pośrednictwem którego każda organizacja będzie mogła w intuicyjny sposób stworzyć i zarządzać własną stroną internetową. Obsługa platformy będzie prosta i nawet osoba nieznająca się na komputerach będzie umiała jej użyć. Dodatkowo, w przypadku bardziej zawiłych kwestii, pomocą służą wolontariusze, którzy mogą nieodpłatnie przyjechać nawet do siedziby organizacji - beneficjenta projektu.


Tworzenie witryny organizacji to tylko jedna z kilku funkcji portalu. Elementem projektu będzie też powstanie lokalnych podstron, gdzie poszukując informacji o działalności trzeciego sektora, będzie wystarczało wejść na jedną stronę, na której zbiorczo ukażą się informacje o działaniach organizacji z danego terytorium lub obszaru tematycznego. Portal umożliwi także komunikację między zarejestrowanymi organizacjami oraz wzajemne poznanie się i wymianę doświadczeń, podobnie jak w przypadku portali społecznościowych.


W najbliższy czwartek (16 grudnia), w Sosnowieckim Centrum Organizacji Pozarządowych odbędzie się spotkanie w sprawie projektu z potencjalnymi beneficjentami.

Szczegóły znaleźć można na stronie i-ngo.pl.


[ Projekt jest realizowany dzięki dofinansowaniu z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Udział w nim od strony organizacji jest całkowicie bezpłatny, a przynależność do I-NGO nie nakłada na nie żadnych obowiązków. To co na wolnym rynku kosztuje co najmniej kilkaset złotych, przy I-NGO można uzyskać za darmo. ]

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również