Wiadomości z Sosnowca

Sportowy spacer po Sosnowcu

  • Dodano: 2020-09-04 09:00

5 września o godzinie 13.00 rozpocznie się kolejny spacer po Sosnowcu. Tym razem odwiedzimy miejsca związane z największymi sukcesami drużyn z naszego miasta.

Największym sukcesem sosnowieckiego sportu drużynowego było zdobycie przez siatkarzy Płomienia Milowice w roku 1978 Pucharu Europy Mistrzów Krajowych. Spośród sosnowieckich drużyn najwięcej Pucharów Polski w piłce nożnej wcale nie zdobyli piłkarze Zagłębia, a piłkarki Czarnych Sosnowiec. Gdzie swoje mecze grywali piłkarze ręczni, a gdzie koszykarze? Gdzie mieściło się boisko klubu Makabi, a gdzie w Victorii Sosnowiec mecze grywał Jan Kiepura?

Wszystko to, a nawet o wiele więcej dowiedzą się uczestnicy sobotniego spaceru.Spacer poprowadzi Mateusz Jaruszewski pasjonat sportu od wczesnego dzieciństwa i miłośnik historii, a zwłaszcza tej lokalnej.

Zbiórka: Hala Sportowa, ul. Baczyńskiego 4 (Milowice)

Jeśli chcesz z nami wyruszyć, wystarczy, że przyjdziesz na miejsce zbiórki - nie musisz się zapisywać, czy wykupywać biletu - WSTĘP WOLNY! 

Uczestnicy biorą udział w spacerze na własną odpowiedzialność. Organizator nie zwraca kosztów przejazdu i ubezpieczenia. W związku z zagrożeniami Covid-19 prosimy o zastosowanie odpowiednich środków bezpieczeństwa, w tym o zachowywanie pomiędzy uczestnikami odległości 1,5m.

Spacery teatralne literacko-historyczne zostały dofinansowane w ramach otwartego konkursu ofert na realizację w 2020 r. zadań publicznych Miasta Sosnowca w zakresie kultury. Organizatorem jest Fundacja Szafa Gra. Partnerem projektu jest Teatr Zagłębia w Sosnowcu.

Sportowy spacer po Sosnowcu

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.