Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiecka lotnicza eskadra w Muzeum. Przyjdź na wernisaż!

  • Dodano: 2023-05-09 06:30, aktualizacja: 2023-05-08 20:26

Zaprasza się na wystawę "Sosnowiecka lotnicza eskadra” – poświęconą lotnikom Polskich Sił Powietrznych na Zachodzie, związanych z Sosnowcem. Wernisaż wystawy 11 maja o godz. 18.00.

Chcemy przybliżyć Wam nie tylko same biografie lotników w czasie działań wojennych, ale także opowiedzieć o ich życiu codziennym, rodzinach oraz pozawojskowych aktywnościach. Tłem dla tych historii będzie opowieść na temat rozwoju i znaczenia lotnictwa w Polsce. - czytamy na stronie UM.

Na wystawie prezentowane są zarówno obiekty wypożyczone z Muzeum Lotnictwa w Krakowie, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, a także makiety wybranych samolotów z czasów II wojny światowej, dokumenty z Centralnego Archiwum Wojskowego, Archiwum Państwowego w Katowicach oraz pamiątki rodzinne.

Uzupełnieniem narracji wystawy są informacje o sosnowieckim szybownictwie i modelarstwie, które zapisało chlubną kartę w dziejach Polskich.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie m.in. Noc Muzeów pod hasłem „Nocny lot w przeszłość” (13 maja) oraz diorama historyczna (27-28 maja).

Sosnowiecka lotnicza eskadra w Muzeum. Przyjdź na wernisaż! / fot. UM Sosnowiec

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również