Wiadomości z Sosnowca

Sosnowieccy policjanci uratowali życie mężczyzny. Ten nie oddychał!

  • Dodano: 2023-12-21 11:00

Policjanci z komisariatu II w Sosnowcu uratowali mieszkańca tego miasta, którego życie było zagrożone. Dzięki ich błyskawicznej reakcji mężczyzna odzyskał funkcje życiowe. Dzięki przeprowadzonej resuscytacji, jeszcze przed przyjazdem karetki mężczyzna odzyskał funkcje życiowe.

Policjanci z Sosnowca zapobiegli tragedii

Hasło „Pomagamy i chronimy”, to nie tylko puste słowa. Dowiedli tego tym razem policjanci z komisariatu II w Sosnowcu - starszy posterunkowy Mateusz Świeboda oraz starszy posterunkowy Kamil Latacz, którzy uratowali młodego mężczyznę. 

Do sosnowieckich mundurowych wpłynęło zgłoszenie z którego wynikało, że w jednym z mieszkań przy ulicy 1 Maja przebywa osoba, której życie może być zagrożone. Gdy policjanci przyjechali na miejsce, potwierdzili te przypuszczenia – mężczyzna był nieprzytomny i nie oddychał. Stróże prawa natychmiast rozpoczęli czynności ratownicze. Dzięki przeprowadzonej resuscytacji jeszcze przed przyjazdem karetki mężczyzna odzyskał funkcje życiowe. Następnie został przekazany pogotowiu ratunkowemu i przewieziony do pobliskiego szpitala. 

Pamiętajmy, że w sytuacjach, w których zagrożone jest czyjeś życie lub zdrowie, czasami liczy się każda sekunda. Nie wahajmy się reagować, gdy jesteśmy świadkami takiej sytuacji i wzywajmy odpowiednie służby.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również