Wiadomości z Sosnowca

Sosnowieccy policjanci odkryli kolejne nielegalne automaty do gier

  • Dodano: 2021-11-05 08:45, aktualizacja: 2021-11-05 08:58

Sosnowieccy policjanci z komisariatu II w jednym z lokali w centrum miasta natrafili na 3 działające bez zezwolenia automaty do gry. Sprawa została przekazana funkcjonariuszom Krajowej Administracji Skarbowej. Maszyny zostały zabezpieczone i przewiezione do magazynu KAS.

Nielegalne automaty do gier w Sosnowcu

Policjanci z Komisariatu Policji II w Sosnowcu ustalili, że w jednym z lokali w dzielnicy Wawel mogą odbywać się nielegalne gry hazardowe. Do środka weszli, kiedy mężczyzna z obsługi zamierzał go na chwilę opuścić. Wewnątrz znaleźli łącznie 3 automaty. Po przeprowadzeniu koniecznych czynności sprawa została przekazana funkcjonariuszom Krajowej Administracji Skarbowej, a same maszyny zostały przewiezione do magazynu Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, w którym pozostaną do czasu, aż sąd zadecyduje o ich dalszym losie. Łączna wartość zabezpieczonych maszyn, to około 18 tysięcy złotych.

Kary za posiadanie nielegalnych automatów do gier

Obecnie obowiązują przepisy znowelizowanej z dniem 1 kwietnia 2017 roku ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne - 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa.

Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, czy zezwolenia, grozi odpowiedzialność karna – wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.