Wiadomości z Sosnowca

Sosnowieccy karatecy znów na podium

• Dodano: 2021-06-22 09:00

IV Ogólnopolski Turniej Karate Bushi - Do Cup 2021 w Starachowicach był kolejnym szczęśliwym dla karateków z Sosnowca.

Zawody obejmowały konkurencje kata i kumite, a przeznaczone były dla młodych pasjonatów karate w wieku od 9 do 18 lat. Zawodnicy Sosnowieckiego Klubu Karate zdobyli 2 złote, 3 srebne i 6  brązowych medali. Na najwyższym podium stanęli Sylwia Anasz w kata i Wincenty Szczesio w kumite. Srebrne medale zdobyli Olena Taczała i Mateusz Woźniak w kata oraz Filip Witkowski w kumite. Brązowe medale wywalczyli w kata Marysia Koral, Wincenty Szczesio i Filip Witkowski, a w kumite - Olena Taczała, Natalia Adamek i Alan Nita. Startujący również Jan Korycinski i Łucja Podżorska byli o krok od medalu.  Sedzią turnieju był shihan Eugeniusz Dadzibug.