Wiadomości z Sosnowca

Sosnowieccy dzielnicowi o hejcie i cyberprzemocy z uczniami

  • Dodano: 2023-11-21 08:15, aktualizacja: 2023-11-21 08:29

Dzielnicowi z tutejszego komisariatu II spotkali się we czwartek z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Sosnowcu. Prelekcja dotyczyła cyberprzemocy oraz hejtu w internecie. Mundurowi przestrzegli młodych ludzi, jakie zagrożenia czekają na nich w sieci.

Hejt i cyberprzemoc jako problem społeczny

Dzielnicowi bardzo często spotykają się z uczniami pobliskich szkół, aby omawiać z nimi tematykę różnego rodzaju zagrożeń. Tym razem, w ubiegły czwartek dzielnicowi z tutejszego komisariatu II, sierż.szt. Martyna Ponikowska oraz asp.szt. Piotr Kloc, spotkali się z uczniami klas 6 ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Sosnowcu. 

Podczas prelekcji rozmawiali z młodzieżą o cyberprzemocy i hejcie w Internecie. Policjanci mieli również na celu uświadomienie, młodym ludziom, jakie konsekwencje może nieść wyśmiewanie, obrażanie, czy umieszczanie zdjęć innych osób w sieci. Mundurowi zwrócili uwagę, jakie zagrożenia czyhają na młodych ludzi w internecie oraz zwrócili uwagę na odpowiednie zachowanie podczas korzystania z portali społecznościowych. Młodych ludzi ostrzeżono przed znajomościami zawieranymi przez internet.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również