Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiec: Kąpielisko Stawiki znów otwarte

  • Dodano: 2023-07-10 14:00

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sosnowcu pobrał i przebadał kolejne próbki ze kąpieliska Stawiki. Jak informuje sosnowiecki magistrat, woda jest czysta. Mieszkańcy znów mogą korzystać z kąpieliska!

Bakterie w kąpielisku Stawiki

W ubiegły weekend informowaliśmy, że kąpielisko na Stawikach zostało tymczasowo zamknięte! Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Sosnowcu opublikowała komunikat, w którym mogliśmy przeczytać, że w kąpielisku wykryto bakterie Escherichia coli.

– Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sosnowcu zawiadamia osoby korzystające z kąpieliska Stawiki o wprowadzeniu tymczasowego zakazu kąpieli ze względu na stwierdzenie przekroczenia liczby bakterii Escherichia coli. Sprawozdanie z badań z dnia 7 lipca wykazało, że woda w kąpielisku Stawiki nie spełnia wymagań określonych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 17 stycznia 2019 r. w sprawie nadzoru nad jakością wody w kąpielisku i miejscu okazjonalnie wykorzystywanym do kąpieli (Dz.U.2019 poz.255) – czytamy w komunikacie.

Kąpielisko znów otwarte

Na szczęście sytuacja wróciła już do normy i kąpielisko zostało ponownie otwarte. O nowych wynikach badań poinformował sosnowiecki magistrat.

- Sanepid pobrał i przebadał kolejne próbki ze Stawików i... woda jest czysta. OTWIERAMY kąpielisko na nowo - czynamy na FB Miasta Sosnowiec. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również