Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiec Fun Festival 2019 - sprawdź program!

  • Dodano: 2019-06-04 07:45, aktualizacja: 2019-06-04 08:44

Trzydniowy festiwal w ramach Dni Sosnowca powraca. W Parku Sieleckim ponownie będzie wielkie muzyczne święto - od 7 do 9 czerwca.

Piątek, 7 czerwca

  • 18.00 – L4
  • 19.00 – Niadara
  • 20.00 – Sosnowiecka Orkiestra Dęta
  • 21.00 – Konopians

Mają talent i ogromny potencjał, są energetyczni. Pierwszy dzień tegorocznego Sosnowiec Fun Festival będzie należał do rodzimych artystów. Zagłębiowskie zespoły i muzycy przejmą scenę w Parku Sieleckim, a my damy im okazję do zagrania przed własną publicznością.

Sobota, 8 czerwca

W tym dniu królować będzie muzyka disco i dance, a na scenie zobaczymy artystów znanych przez tych młodszych, ale także nieco starszych.

  • 18.10 – Łobuzy
  • 19.15 – Alexia 
  • 20.20 – Boney M. 
  • 21.30 – Captain Jack 

Łobuzy


To projekt, który szturmem wdarł się na scenę muzyki disco i dance. Ich debiutancki singiel pt. „Ona czuje we mnie piniądz” okrył się Diamentową Płytą w niespełna rok po premierze, a w serwisie YouTube obejrzano go ponad 82 mln razy! Od tamtego czasu Łobuzy nie zwalniają tempa i nie przestają zaskakiwać, a każdy kolejny singiel zamienia się w hit. Obok najnowszej propozycji chłopaków pt. „Zbuntowany anioł” nie da się przejść obojętnie. Singiel w niecałe 3 miesiące został wyświetlony ponad 27 mln razy i od 2 miesięcy, niezmiennie, utrzymuje się na listach najpopularniejszych utworów w kraju.

Captain Jack

Zespół powstał w Niemczech, w 1995 roku. Jego członkami (od 2000 roku) byli Francisco Alejandro Gutierrez (pseudonim: Franky Gee) oraz Sunny. Aktualnie koncertują w składzie Bruce Eric Lacy (Kapitan) i Michelle Stanley (Wokal). Muzyka oraz postać Captain Jacka była stylizowana na wzór treningu wojskowego. Kostium składał się z munduru wojskowego, z czerwonym nakryciem głowy jaki noszą amerykańscy Marines. Franky wybrał ten styl, ze względu na służbę w Armii Stanów Zjednoczonych. Gdy jego armia zakończyła stacjonowanie w Niemczech postanowił zostać i rozpoczął solową karierę pod pseudonimem Westside. Grupa zdobyła 19 złotych i platynowych płyt w Europie.

Alexia

Alessia Aquilani, włoska piosenkarka Eurodance. Mając 7 lat rozpoczęła naukę śpiewu i gry na fortepianie. Rok 1990 był przełomowym w jej karierze. Wtedy poznała Roberto Zanettiego. Wkrótce Alexia stała się jedną z głównych postaci w jego najnowszym projekcie Ice MC (1993 i 1994). Niebawem takie utwory jak „Take Away The Colour”, „Think About The Way” i „It’s A Rainy Day” zaiskrzyły na światowych listach przebojów. Po rozpadzie projektu Ice MC pozostała przy Zanettim i już jako solistka debiutowała albumem "Fan Club" (1997), który promował jej najsłynniejszy przebój „Uh La La La”. W 2003 Alexia wygrała Festiwal Piosenki Włoskiej w San Remo piosenką „Per dire di no”.

Boney M Sheyla Bonnick

Legendarny zespół wystąpi w Sosnowcu wraz z Sheylą Bonnick, członkinią pierwszego składu Boney M. W latach 70' zespół święcił międzynarodowe sukcesy dzięki takim przebojom, jak Daddy Cool, Sunny, Ma Baker, Belfast czy River of Babilon. Dzięki tym produkcjom, zespół był jednym z najpopularniejszych zespołów tanecznych w Europie, a ich utwory pozostały w pamięci do dzisiaj.

Niedziela, 9 czerwca

Kult

Legendarna grupa z legendarnym Kazikiem Staszewskim to zespół, którego chyba nie trzeba bliżej przedstawiać. Starsi zapewne pamiętają takie utwory jak Arahja czy Krew Boga, a nieco młodsi Dziewczynę bez zęba na przedzie. Podczas występu w Sosnowcu być może Kult zagra utwór "Leave The Kids Alone" z repertuaru Booze & Glory, grupy założonej w Londynie przez pochodzącego z Sosnowca Marka Ruska.

DARMOWE AUTOBUSY

Informujemy, że po zakończeniu każdego z festiwalowych dni na mieszkańców czekać będa podstawione autobusy, które rozwiozą mieszkańców. Szczegóły - godziny odjazdów i trasy znajdują się TUTAJ

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.