Wiadomości z Sosnowca

Ślisko na drogach - zwolnij!

  • Dodano: 2021-02-02 07:00, aktualizacja: 2021-02-02 05:10

Na drogach, od kilku dni, występują trudne warunki atmosferyczne. Krótki dzień, padający śnieg, deszcz ze śniegiem, niskie temperatury wpływają negatywnie na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Sytuacja na drodze bywa dynamiczna i mogą wystąpić okoliczności, w których konieczna jest szybka reakcja

Na śliskiej nawierzchni wydłuża się droga hamowania, koła tracą przyczepność, a kierowca może nie zapanować nad pojazdem i wpaść w poślizg. Zatem ważne jest, aby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze oraz zachować bezpieczny odstęp od pojazdów jadących przed nami - im gorsze warunki, tym większy odstęp.

W obecnej porze roku, istotna jest widoczność pieszych na drodze dla innych jej użytkowników

W warunkach niedostatecznej widoczności kierujący później niż zwykle zauważają wszelkie nieoświetlone przeszkody na drodze, jak również pieszych ubranych w odzież, która kolorem jest zbliżona do otoczenia (czarny, szary).

Prawidłowo noszone elementy odblaskowe powinny być umieszczone w takim miejscu, by znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były widoczne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków (z tyłu i z przodu).

Ponadto przypominamy, że zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym zabronione jest ciągnięcie za pojazdem osoby na nartach, sankach, wrotkach lub innym podobnym urządzeniu. Zabawa zimą sprawia wiele radości, jednak należy pamiętać o bezpieczeństwie i o ewentualnych konsekwencjach niewłaściwego zachowania na drodze.

Poniżej aktualne zasady i ograniczenia dotyczące przemieszczania się:
https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia 

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • kierowca

    Sytuacja na drogach w Sosnowcu można zostawić bez komentarza. Na granicy z Dąbrową Górniczą i Będzinem widać różnicę. Może odwilż uratuje drogi bo osiedlowe które przejeło miasto to przez całą zimę nie zostały ani posypane ani odgarnięte z śniegu.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.