Wiadomości z Sosnowca

Ślisko na drogach - zwolnij!

  • Dodano: 2021-02-02 07:00, aktualizacja: 2021-02-02 05:10

Na drogach, od kilku dni, występują trudne warunki atmosferyczne. Krótki dzień, padający śnieg, deszcz ze śniegiem, niskie temperatury wpływają negatywnie na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Sytuacja na drodze bywa dynamiczna i mogą wystąpić okoliczności, w których konieczna jest szybka reakcja

Na śliskiej nawierzchni wydłuża się droga hamowania, koła tracą przyczepność, a kierowca może nie zapanować nad pojazdem i wpaść w poślizg. Zatem ważne jest, aby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze oraz zachować bezpieczny odstęp od pojazdów jadących przed nami - im gorsze warunki, tym większy odstęp.

W obecnej porze roku, istotna jest widoczność pieszych na drodze dla innych jej użytkowników

W warunkach niedostatecznej widoczności kierujący później niż zwykle zauważają wszelkie nieoświetlone przeszkody na drodze, jak również pieszych ubranych w odzież, która kolorem jest zbliżona do otoczenia (czarny, szary).

Prawidłowo noszone elementy odblaskowe powinny być umieszczone w takim miejscu, by znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były widoczne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków (z tyłu i z przodu).

Ponadto przypominamy, że zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym zabronione jest ciągnięcie za pojazdem osoby na nartach, sankach, wrotkach lub innym podobnym urządzeniu. Zabawa zimą sprawia wiele radości, jednak należy pamiętać o bezpieczeństwie i o ewentualnych konsekwencjach niewłaściwego zachowania na drodze.

Poniżej aktualne zasady i ograniczenia dotyczące przemieszczania się:
https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia 

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • kierowca

    Sytuacja na drogach w Sosnowcu można zostawić bez komentarza. Na granicy z Dąbrową Górniczą i Będzinem widać różnicę. Może odwilż uratuje drogi bo osiedlowe które przejeło miasto to przez całą zimę nie zostały ani posypane ani odgarnięte z śniegu.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.