Wiadomości z Sosnowca

Siatkarze wracają do Areny Sosnowiec!

  • Dodano: 2024-03-27 11:15

16 maja 2024 r. reprezentacja Polski mężczyzn w siatkówce zmierzy się w Sosnowcu w meczu towarzyskim z drużyną Ukrainy.

Mecz siatkarski w Arenie Sosnowiec

Swój drugi sparing w Arenie Sosnowiec rozegrają polscy siatkarze, a ich rywalem będzie reprezentacja Ukrainy.

– Biało-Czerwoni po raz pierwszy w tym obiekcie gościli rok temu, a niesamowita atmosfera i kibice, którzy wypełnili trybuny niemal do ostatniego krzesełka sprawiły, że chcemy wracać do Sosnowca – mówił dziś w Arenie Sosnowiec Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Szef polskiej siatkówki wraz z prezydentem Sosnowca Arkadiuszem Chęcińskim podpisali list intencyjny w sprawie organizacji w Sosnowcu meczów polskich reprezentacji siatkarskich w latach 2024-2026.

– Cieszymy się, że siatkarze do nas wracają. Pierwszy mecz z Niemcami zakończył się wygraną 3:2, liczymy, że kolejny pojedynek, który odbędzie się w naszej hali także będzie zwycięski. PZPS to kolejny związek, z którym zacieśniamy współpracę. Arena Sosnowiec czeka na kolejne siatkarskie wydarzenia, liczymy, że będzie ich w naszej hali jak najwięcej – podkreśla Arkadiusz Chęciński.

– Czujemy się w Sosnowcu bardzo dobrze, współpraca układa się wzorowo. Na pewno będziemy czynić starania aby jak najwięcej wydarzeń siatkarskich miało miejsce w tej znakomitej hali. mam tutaj na myśli nie tylko występy siatkarzy, ale także siatkarek w różnych kategoriach wiekowych – zapewnia szef siatkarskiej centrali.

Ukraina, z kórym przyjdzie się mierzyć Polakom w Sosnowcu zajmuje 16.miejsce w rankingu FIVB i w ostatnich latach coraz częściej gości w gronie znakomitych europejskich reprezentacji. Ukraińcy zawodnicy brylują w topowych klubach między innymi w Sir Susa Vim Perugii czy w zdobywcy Puchary Challenge – Projekcie Warszawa.

Po meczu z Ukrainą reprezentacja Polski uda się na pierwszy turniej Siatkarskiej Ligi Narodów.

Sprzedaż biletów rozpocznie się 5 kwietnia o godzinie 14:00.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również