Wiadomości z Sosnowca

„Razem tworzyMY tęczę” w Parku Sieleckim

  • Dodano: 2021-09-03 13:30

Już jutro, 4 września, w Parku Sieleckim w Sosnowcu odbędzie się wydarzenie równościowe „Razem tworzyMY tęczę”.

Razem tworzyMY tęczę w Sosnowcu

W sobotę 4 września na głównym placu w Parku Sieleckim odbędzie się pierwsze w Sosnowcu wydarzenie równościowe „Razem tworzyMY tęczę”, organizowane przez nieformalną grupę społeczną „Dziewuchy z Sosnowca”. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Celem tego wydarzenia jest danie wyrazu solidarności z osobami LGBT+, dyskryminowanymi i prześladowanymi w naszym kraju.

– Pragniemy spotkać się i wspólnie wykrzyczeć hasła, od lat podnoszone przez osoby LGBT+. Postulaty głoszące równość, wolność i tolerancję. Chęć zmiany przepisów prawnych, które wreszcie dałyby gwarancję bezpieczeństwa i przede wszystkim równego traktowania tych osób. Dla nas sprawa jest banalnie prosta - żądamy takich samych praw, które przysługują wszystkim innym obywatelom naszego kraju. Penalizacji znieważania osób ze względu na ich orientację, czy tożsamość płciową; możliwości zawarcia formalnego związku i założenia rodziny; rzetelnej edukacji antydyskryminacyjnej, która chroniłaby osoby LGBT+ przed prześladowaniami - 12% tych osób pada ofiarą przemocy, a 70% młodzieży nieheteroseksualnej miewa myśli samobójcze! Ponadto wprowadzenie standardów opieki, które odpowiadają na potrzeby nieheteroseksualnych i transpłciowych pacjentów i pacjentek – wyjaśniają organizatorzy wydarzenia „Razem tworzyMY tęczę”.

Podczas wydarzenia uczestnicy między innymi będą mogli otrzymać kolorowe gadżety, bawić się proszkami holi i zatańczyć poloneza. Dodatkowo w planach jest pisanie (nie)miłosnych listów do ministra Czarnka i zbieranie podpisów pod projektem ustawy „Legalna Aborcja. Bez Kompromisów”.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.