Wiadomości z Sosnowca

„Razem tworzyMY tęczę” w Parku Sieleckim

  • Dodano: 2021-09-03 13:30

Już jutro, 4 września, w Parku Sieleckim w Sosnowcu odbędzie się wydarzenie równościowe „Razem tworzyMY tęczę”.

Razem tworzyMY tęczę w Sosnowcu

W sobotę 4 września na głównym placu w Parku Sieleckim odbędzie się pierwsze w Sosnowcu wydarzenie równościowe „Razem tworzyMY tęczę”, organizowane przez nieformalną grupę społeczną „Dziewuchy z Sosnowca”. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Celem tego wydarzenia jest danie wyrazu solidarności z osobami LGBT+, dyskryminowanymi i prześladowanymi w naszym kraju.

– Pragniemy spotkać się i wspólnie wykrzyczeć hasła, od lat podnoszone przez osoby LGBT+. Postulaty głoszące równość, wolność i tolerancję. Chęć zmiany przepisów prawnych, które wreszcie dałyby gwarancję bezpieczeństwa i przede wszystkim równego traktowania tych osób. Dla nas sprawa jest banalnie prosta - żądamy takich samych praw, które przysługują wszystkim innym obywatelom naszego kraju. Penalizacji znieważania osób ze względu na ich orientację, czy tożsamość płciową; możliwości zawarcia formalnego związku i założenia rodziny; rzetelnej edukacji antydyskryminacyjnej, która chroniłaby osoby LGBT+ przed prześladowaniami - 12% tych osób pada ofiarą przemocy, a 70% młodzieży nieheteroseksualnej miewa myśli samobójcze! Ponadto wprowadzenie standardów opieki, które odpowiadają na potrzeby nieheteroseksualnych i transpłciowych pacjentów i pacjentek – wyjaśniają organizatorzy wydarzenia „Razem tworzyMY tęczę”.

Podczas wydarzenia uczestnicy między innymi będą mogli otrzymać kolorowe gadżety, bawić się proszkami holi i zatańczyć poloneza. Dodatkowo w planach jest pisanie (nie)miłosnych listów do ministra Czarnka i zbieranie podpisów pod projektem ustawy „Legalna Aborcja. Bez Kompromisów”.

Google NewsSubskrybuj Sosnowiecki.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również