Wiadomości z Sosnowca

Pszczeli Festyn Rodzinny już 17 września!

  • Dodano: 2022-09-15 08:00, aktualizacja: 2022-09-13 08:05

Z okazji „Sosnowieckiego Miodobrania”, wydarzenia organizowanego przez członków Grupy URBACT, w Sosnowcu zorganizowano Pszczeli Festyn Rodzinny, który odbędzie się w Ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11) w sobotę 17 września 2022 w godz. 11.00-14.00. Na młodych mieszkańców Sosnowca oraz ich rodziców i opiekunów czekać będą m.in. warsztaty edukacyjne z pszczelarzem oraz spotkanie z nową mieszkanką Pszczelego Zakątka - Pszczołą XXXL!

Ponadto każdy uczestnik festynu będzie mógł wykonać prace plastyczne: papierowe pszczółki, bransoletki oraz pszczółki z masy porcelanowej. Nie zabraknie również stoiska z balonami, tatuażami oraz pszczelej foto budki. Dodatkową atrakcją będzie koło fortuny, z nagrodami, przeznaczonymi zarówno dla dzieci, jak i dorosłych uczestników. Wstęp wolny.

Pszczeli Festyn Rodzinny

Podczas festynu będzie można zakupić pszczele produkty, oferowane przez pszczelarza z Pasieki Śląskie Miody. W trakcie wydarzenia nastąpi także wręczenie nagród laureatom pszczelich konkursów: „Pszczoła – superbohaterka” oraz „Atlas roślin miododajnych”. 

UWAGA - W przypadku deszczowej pogody wszystkie atrakcje przeniesione zostaną do wnętrza Zagłębiowskiej Mediateki. 

Podczas trwania festynu, w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11, poziom 0) w godz. 12.00-13.00 odbędzie się Okrągły Stół poświęcony miejskiemu pszczelarstwu. Jego organizatorem jest Urząd Miasta Sosnowca.

Podczas obrad będzie można wysłuchać następujących wykładów:

  • „Regulacje prawne dotyczące pszczelarstwa w mieście” (Magdalena Dąbrowska - Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Sosnowca);
  • „Wszystkie ścieżki do pasieki – jak założyć  pasiekę w mieście” (Agnieszka Knapczyk - Sosnowieckie Koło Pszczelarzy, Piotr Kwapisz – mistrz pszczelarski).

Do uczestnictwa w obradach zapraszamy osoby zainteresowane pszczelą tematyką, a także stworzeniem własnej pasieki. Osoby te będą mogły uzyskać porady i wskazówki od doświadczonych sosnowieckich pszczelarzy. Wstęp wolny.

Pszczeli Festyn Rodzinny już 17 września!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również