Sosnowiec - portal miejski Sosnowiecki.pl

Wiadomości z Sosnowca

Przyznano odznaki Zasłużony dla Miasta Sosnowca

  • Dodano: 2018-09-28 08:00, aktualizacja: 2018-09-28 08:09

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej wręczono Odznaki Zasłużony dla Miasta Sosnowca. W tym roku wśród nagrodzonych znaleźli się Iwona Załucka, od 2001 roku Prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Sosnowcu oraz  Aleksander Dudek, założyciel i kanclerz Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu.

Wśród uhonorowanych są także uczelnie wyższe: Uniwersytet Śląski i Śląski Uniwersytet Medyczny. Obie uczelnie związane są naszym miastem od początku istnienia. W imieniu rektora UŚ prof. dr hab. Andrzeja Kowalczyka oraz całej społeczności akademickiej Uniwersytetu Śląskiego zabrał głos dr hab. prof. UŚ Tomasz Pietrzykowski, który podziękował za tak zaszczytne wyróżnienie i podkreślił, że Uniwersytet Śląski na trwale wrósł w krajobraz Sosnowca. To bardzo ważne dla nas wyróżnienie, które potwierdza nasze głębokie, wieloletnie i trwałe zaangażowanie w życie Sosnowca. O wadze sosnowieckich wydziałów Uniwersytetu Śląskiego świadczy fakt, że czterech kolejnych rektorów UŚ wywodzi się z wydziałów naszej uczelni w Sosnowcu.

Natomiast prodziekan Śląskiego Uniwersytetu Medycznego dr. hab.nauk farmaceutycznych Stanisław Boryczka, prorektor ds. kształcenia podyplomowego  i ustawicznego  podziękował za wsparcie ze strony władz Sosnowca, które otrzymuje Uczelnia. "Jestem przekonany, że rozwój naszych ośrodków w Sosnowcu nie byłby możliwy bez wsparcia miasta" – napisał w liście rektor ŚUM prof. Przemysław Jałowiecki.

Pośmiertnie  odznaką Zasłużony dla Miasta Sosnowca odznaczono ks. Dominika Rocha Milberta budowniczego sosnowieckiej Katedry p.w Wniebowzięcia Najświętszej Mari Panny.

Przyznano odznaki Zasłużony dla Miasta Sosnowca

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.