Wiadomości z Sosnowca

Przebudowa skrzyżowania ulic Ostrogórskiej i Jagiellońskiej

  • Dodano: 2019-06-10 07:15, aktualizacja: 2019-06-10 07:27

Rondo zamiast tradycyjnego skrzyżowania, to największe zmiany planowanej przebudowy skrzyżowania ulic Ostrogórskiej i Jagiellońskiej. Miasto ogłosiło właśnie postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy przebudowy I etapu. Otwarcie ofert powinno nastąpić 4 lipca.

W ramach przebudowy powstanie nowa droga rowerowa, która połączy Bulwar Czarnej Przemszy z ulicą Jagiellońską, wybudowane zostaną przystanki autobusowe. Wszystkie prace powinny zakończyć się do końca listopada 2019 roku.

Oprócz samego skrzyżowania przebudową objęty zostanie blisko 400 metrowy odcinek ulicy Ostrogórskiej - kilkadziesiąt metrów przed rondem i  cały odcinek do przejazdu kolejowego. Poprawi się również bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, ponieważ przejścia i przejazdy dla rowerów będą dodatkowo oświetlone i wyposażone w tzw. azyle, które uspokoją ruch samochodowy. W pobliżu ogródków działkowych znajdujących się przy ulicy Ostrogórskiej powstanie kilkadziesiąt miejsc parkingowych, kilka kolejnych przybędzie po drugiej stronie ulicy. Obecnie w tym miejscu wiele osób parkuje "na dziko"m chcemy ucywilizować warunki postoju. Na wniosek policji w ramach inwestycji wybudowana zostanie także  specjalna zatoczka do kontroli drogowych - informuje prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie inwestycji i otrzyma na ten cel 2,4 mln zł . Całkowity koszt przedsięwzięcia to ponad 5 mln zł.

W kolejnych latach planowane są dwa dalsze etapy przebudowy ulicy Ostrogórskiej: Od przejazdu kolejowego do granicy z Mysłowicami (etap II) i od nowego ronda do ronda Zagłębia Dąbrowskiego (etap III) .

Przebudowana zostanie również sieć urządzeń infrastruktury technicznej kolidującej z planowanym przedsięwzięciem:

  • sieci kanalizacji deszczowej,
  • sieci elektrycznych,
  • oświetlenia ulicznego,
  • sieci teletechnicznych,
  • sieci wodociągowej,
  • sieci gazowej.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.