Wiadomości z Sosnowca

Przebudowa DK94 - zmiana organizacji ruchu

  • Dodano: 2019-07-09 08:45, aktualizacja: 2019-07-09 09:25

Od 9 lipca zmieni się organizacja ruchu na DK94.  Kierowcy nie będą mogli korzystać z dwóch fragmentów jezdni, prowadzącej w kierunku Dąbrowy Górniczej.

To znak, że zaczyna się drugi etap przebudowy skrzyżowania. Kierowcy jadący w kierunku Dąbrowy Górniczej, po minięciu węzła prowadzącego do centrum handlowego, będą musieli przejechać na przeciwległy pas ruchu, by 150 metrów przed samym skrzyżowaniem wrócić na swoją „nitkę”. Po przejechaniu skrzyżowania kierowcy jadący w stronę Dąbrowy Górniczej ponownie przejadą na przeciwległy pas ruchy, by na wysokości stacji Shell znów wrócić na swoją jezdnię. Kierowcy jadący w stronę Katowic będą mieli do dyspozycji tylko jeden pas jezdni.

Projekt przebudowy obejmuje nie tylko skrzyżowania, ale również spory fragment dróg

Powstanie 1,3 km nowej DK94 - od wysokości stacji benzynowej Shell (jadąc od strony Dąbrowy Górniczej), aż do zjazdu na wiadukt w ciągu ulicy 3 Maja. Wyremontowany zostanie również 300-metrowy fragment ulicy Długosza, gdzie powstanie także droga rowerowa.

Przebudowa obejmuje budowę ekranów wzdłuż jezdni w obu kierunkach, zarówno w stronę Katowic, jak i Krakowa, co znacznie ograniczy uciążliwy poziom hałasu w tamtym rejonie.

Termin realizacji inwestycji jest ściśle określony i zadanie musi być wykonane do 31 grudnia 2020 roku.

Przebudowa DK94 - zmiana organizacji ruchu

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.