Wiadomości z Sosnowca

"Poczuj Bluesa" w Sosnowcu – pokaz filmu i panel dyskusyjny w Mediatece

  • Dodano: 2024-02-12 11:00

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza w czwartek 29 lutego o godz. 18.00 do Zagłębiowskiej Mediateki na pokaz filmu dokumentalnego o muzyce bluesowej pt. "Poczuj Bluesa"

Pokaz filmu w sosnowieckiej Mediatece

Po seansie odbędzie się panel dyskusyjny – o kondycji i stanie „polskiego bluesa” rozmawiać będą zaproszeni goście – Rafał „Chiro” Chirowski, Bogdan Rumiak  i Michał Starzyński. Wstęp wolny.

"Jeśli spojrzeć na ilość festiwali bluesowych w Polsce to wydawać by się mogło, iż jest to gatunek popularny w naszym kraju. Ale czy tak naprawdę jest? Co stanowi istotę bluesa, dlaczego artyści grają ten rodzaj muzyki, choć nie zawsze idzie to w parze z komercyjnym sukcesem? Postanowiłem przyjrzeć się temu bliżej i w efekcie powstał film dokumentalny, na który składają się fragmenty wywiadów jakie przeprowadziłem z naszymi lokalnymi muzykami, dziennikarzami i propagatorami bluesa" – mówi pomysłodawca i inicjator wydarzenia Michał Starzyński.

Po prezentacji filmu odbędzie się panel dyskusyjny. O kondycji i stanie „polskiego bluesa” rozmawiać będą zaproszeni goście:

  • Rafał „Chiro” Chirowski – Dziennikarz i prezenter radiowy obecnie związany z Radiem Katowice. Muzyk i autor tekstów, choć sam woli określenie pseudograjek-wierszokleta. Gitarzysta i wokalista zespołu KSW 4 Blues.
  • Bogdan Rumiak  – Miłośnik muzyki bluesowej. Promotor i organizator wielu koncertów i festiwali m.in. Żorskiego Amoku Bluesowego. Gitarzysta i wokalista zespołu BR BAND.
  • Michał Starzyński – Absolwent dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego. Pasjonat muzyki bluesowej. Bloger i konferansjer, założyciel profilu Bluesobrzmienie. Społecznik, wiceprezes Stowarzyszenia Cała Naprzód.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również