Wiadomości z Sosnowca

Oliwia challenge, czyli wielka charytatywna zbiórka ubrań z udziałem Michała Wiśniewskiego

  • Dodano: 2021-03-09 15:00

W poniedziałek, 8 marca, w Sosnowcu odbyła się wielka charytatywna zbiórka ubrań, koców i firan, a wszystko w ramach Oliwia Hyla challenge. W akcję zaangażowali się m.in. Michał Wiśniewski i Marta Wiśniewska. Cały dochód zostanie przeznaczony na rzecz cierpiącej na SMA dziewczynki.


Zbiórka na leczenie malutkiej Oliwki

Wyzwanie zostało zorganizowane na rzecz malutkiej Oliwki, która zmaga się z SMA1, czyli rdzeniowym zanikiem mięśni. Dziewczynka ma zaledwie dziewięć miesięcy, a jej życie nie jest usłane różami.

- Ostatnio często pojawiają się infekcje. Oliwka jest słaba, zmęczona, ciągle śpi. Bardzo boję się nawet zwykłego przeziębienia. Dzieci z SMA przechodzą je bardzo ciężko. Banalny katar może spowodować zachłyśnięcie i walkę o życie na OIOM-ie – czytamy na stronie internetowej zbiórki na rzecz Oliwki.

Konieczna jest terapia genowa

Trwa dramatyczny wyścig z czasem. Rehabilitacja nie przynosi spodziewanych efektów. Pomóc może tylko terapia genowa, a ta jest bardzo droga. Rodzice dziewczynki nie dysponują sumą, która może pokryć leczenie. Dlatego też postanowiono zorganizować internetową zrzutkę na stronie siepomaga.pl. Co więcej, powstało wyzwanie, w które zaangażował się piosenkarz Michał Wiśniewski. Postanowiono zorganizować zbiórkę tekstyliów, a dochód z ich sprzedaży zostanie w całości przeznaczony na leczenie dziewczynki.

- Wszystkie ubrania zostaną sprzedana, a gotówka wesprze leczenie Oliwki – zapowiadał Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Zebrano 70 ton tekstyliów!

Podczas zbiórki, która miała miejsce na parkingu marketu Auchan w Sosnowcu, zebrano 70 ton odzieży. Do akcji włączyła się także Szkoła Podstawowa nr 4 w Sosnowcu. Jak poinformował Arkadiusz Chęciński, ubrania nie zmieściły się do 4 wielkich ciężarówek.

- Stanęliście na wysokości zadania. Nie jesteśmy w stanie zebrać wszystkiego. Jutro przyjadą kolejne samochody” – mówił Michał Wiśniewski.

Za pośrednictwem mediów spolecznościowych artysta podziękował mieszkańcom Sosnowca za udział w akcji.

Bo ludzi dobrej woli jest najwięcej. Kochani, trudno o słowa, kiedy słowa nie oddadzą tego, czym wczoraj poczęstował nas Sosnowiec.. nie tylko Sosnowiec, ale też okoliczne miejscowości. Ponad 70 ton... cztery ogromne samochody wypełnione po dach Waszymi Sercami. Każdemu z Was Drodzy Dziękujemy - wiadomo - Dobro Wraca Kochani! – napisał w mediach społecznościowych.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.