Wiadomości z Sosnowca

Oleś Brothers zagrają w Mediatece!

  • Dodano: 2021-03-11 09:45

Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu serdecznie zaprasza na koncert zespołu Oleś Brothers „Komeda Ahead”! Koncert odbędzie się 19 marca 2021 o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11), zgodnie z obowiązującymi zasadami reżimu sanitarnego. Wstęp wolny – obowiązują wejściówki.

Wstęp na wydarzenie możliwy jest tylko z bezpłatną wejściówką (50 wejściówek do odbioru w Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki – poziom I, w godz. otwarcia placówki). Jedna osoba może pobrać maksymalnie 2 wejściówki. W wyjątkowych sytuacjach dopuszczalne są rezerwacje telefoniczne wejściówek (nr tel. 574 480 779).

Uczestnicy wydarzeń kulturalnych zobligowani są do:

  • dezynfekcji dłoni natychmiast po wejściu do obiektu oraz podczas opuszczania obiektu.
  • używania maseczki ochronnej zakrywającej usta i nos od momentu wejścia do opuszczenia budynku MBP.
  • okazania przy wejściu pobranej wcześniej z Informatorium wejściówki oraz wrzucenia do urny wypełnionego Oświadczenia z danymi potrzebnymi do kontaktu w razie potwierdzenia przypadku koronawirusa podczas imprezy. Formularze z oświadczeniem można otrzymać wraz z wejściówką w Informatorium lub pobrać ze strony www.biblioteka.sosnowiec.pl
  • zachowania dystansu 1,5 m podczas wejścia do obiektu, na korytarzach i w miejscach, w których organizowane są imprezy.

Zasady bezpieczeństwa udziału w zajęciach i przedsięwzięciach kulturalnych organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. G. Daniłowskiego w Sosnowcu w czasie pandemii COViD-19.

KOMEDA AHEAD to trio wybitnych improwizatorów, wirtuozów i kompozytorów. Artyści interpretują muzykę legendy polskiego jazzu – Krzysztofa Komedy, bazując zarówno na tradycji jazzu, jak i zdobyczach muzyki współczesnej, nadając muzyce Komedy nowy, oryginalny wymiar, pełen emocjonalności, żywiołowości i finezji.

Zespół w składzie:

  • Bartosz Pieszka – wibrafon
  • Marcin Oleś – kontrabas
  • Bartłomiej Oleś – perkusja

Bartosz Pieszka – polski wibrafonista, kompozytor jazzowy. W 2009 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu w Instytucie Jazzu w klasie wibrafonu dr. Bernarda Maselego. Nagradzany i wyróżniany na międzynarodowych oraz krajowych konkursach jazzowych.

Bracia – Marcin Oleś (kontrabasista) i Bartłomiej Oleś (perkusista) – to muzycy okrzyknięci największym skarbem polskiego jazzu XXI wieku. Polscy Jazzowi Wykonawcy Roku 2016 według kolegium Jazz PRESSu i Radia JAZZ.FM – to jedni z najbardziej cenionych artystów dzisiejszej sceny jazzowej. Współpracują z wybitnymi artystami z całego świata, takimi jak David Murray, Kenny Werner, Tomasz Stańko, Jorgos Skolias, Antoni Gralak, Theo Jąśrgensmann, Erik Friedlander, Chris Speed, Herb Robertson, Rob Brown, z którymi koncertują, a także nagrywają wysoko oceniane przez krytyków i publiczność płyty. Album tria Theo Jąśrgensmann & Oleś Brothers „Alchemia”, który wydała jedna z najbardziej prestiżowych jazzowych wytwórni na świecie (szwajcarska HatHut Records), polska krytyka odnotowała jako wielki sukces polskiego jazzu

Oleś Brothers zagrają w Mediatece!


Źródło: UM Sosnowiec

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również