Wiadomości z Sosnowca

Mistrz Polski zagra w ArcelorMittal Park w Sosnowcu

  • Dodano: 2023-07-04 08:00, aktualizacja: 2023-07-04 08:08

Na murawie stadionu piłkarskiego ArcelorMittal Park odbyła się konferencja prasowa podczas której została podpisana umowa współpracy pomiędzy RKS Raków Częstochowa a Zagłębiowski Park Sportowy sp. z o.o.

Współpraca z sosnowieckim stadionem

Dokument obowiązuje przez najbliższe trzy lata i zawiera zapisy mówiące o tym, że klub z Częstochowy będzie rozgrywać swoje mecze w europejskich pucharach, Ekstraklasie i Pucharze Polski na stadionie w Sosnowcu.

– Jesteśmy dopiero na etapie projektowania infrastruktury docelowej dla naszego klubu w Częstochowie, dlatego w najbliższym czasie w europejskich pucharach będziemy grać właśnie tutaj. W przypadku braku możliwości rozgrywania meczów ligowych przy Limanowskiego ze względów budowlanych, możemy na tym obiekcie walczyć także o punkty w ekstraklasie. Umowa została skonstruowana w sposób elastyczny i daje nam wiele wariantów – mówi Piotr Obidziński, prezes zarządu RKS Raków Częstochowa.

Spotkania rangi międzynarodowej to też wyzwanie dla ArcelorMittal Park, ale jak zapewnia prezes spółki, obiekt będzie znakomicie przygotowany do rozgrywek.

– Zrobimy wszystko, aby Raków Częstochowa czuł się w Sosnowcu jak we własnym domu. Liczę na to, że nasz stadion będzie dla mistrza Polski bardzo szczęśliwy – powiedziała Karina Skowronek, prezes zarządu Zagłębiowski Park Sportowy sp. z o.o.

Sosnowiec przygotowany na sportową rywalizację

Podczas konferencji obecny był także Arkadiusz Chęciński, prezydent miasta Sosnowiec, który zwrócił uwagę na to, że ArcelorMittal Park to kompleks przygotowany na sportową rywalizację różnej rangi.

– Budując te obiekty wiedzieliśmy o tym, że będziemy gościć nie tylko domowe mecze Zagłębia Sosnowiec, ale także inne wydarzenia sportowe. Cieszymy się, że mistrz Polski będzie grać właśnie na naszym stadionie. Dzisiaj życzę klubowi z Częstochowy, aby pokazał siłę polskiej piłki na arenie międzynarodowej i awansował do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

W I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów częstochowianie zmierzą się z Florą Tallin. Spotkanie z Estończykami zostanie rozegrane pod Jasną Górą. Raków ma rozpocząć rywalizację w Sosnowcu najpóźniej od III rundy, chociaż jest możliwość gry już wcześniej.

– To zależy od naszego sztabu szkoleniowego – tłumaczy prezes Obidziński.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również