Wiadomości z Sosnowca

„Kierunki wyobraźni” – wystawa Aleksandry Gudowskiej

  • Dodano: 2021-05-11 08:15, aktualizacja: 2021-05-10 08:34

Od 12 maja do 2 czerwca 2021 Zagłębiowska Mediateka serdecznie zaprasza do zwiedzania wystawy ilustracji Aleksandry Gudowskiej tworzącej jako Alexowo i Ryszunki. Ekspozycja prac „Kierunki wyobraźni” udostępniana będzie w godzinach otwarcia placówki przy ul. Kościelnej 11 w Galerii „Pod Świetlikiem” (poziom 0). Wstęp wolny.

Wystawa "Kierunki wyobraźni. W krainie bajek i fantastyki" to przedstawienie dwóch rodzajów prac pochodzącej z Sosnowca Aleksandry Gudowskiej -  z jednej strony wyeksponowane zostały delikatne ilustracje przedstawiające bajkowe postacie, a z drugiej - mroczne i surrealne rysunki dla nieco starszych odbiorców

Od Autorki:

Rysunek i malarstwo to moja pasja, rysuję odkąd pamiętam, natomiast od roku 2010 tworzę jako „Alexowo" - głównie postacie kobiece, surrealne ilustracje i obrazy. Przez wiele lat prowadziłam blog, na którym pokazywałam swoje prace, jak i procesy ich powstawania. Aktualnie wszystkie moje prace można obejrzeć na mojej stronie internetowej i w mediach społecznościowych.

W roku 2018 rozszerzyłam swoją twórczość o rysunki dla dzieci - bajkowe, kolorowe i delikatne. W tym rodzaju prac posługuję się już inną nazwą  - "Ryszunki". Tworzę ilustracje, grafiki, plakaty, jak i obrazki użytkowe dla różnych marek związanych z akcesoriami dla dzieci. Na Ryszunkowej stronie udostępniam też darmowe kolorowanki do samodzielnego wydruku.

Tworząc jako Alexowo udało mi się m.in. wygrać konkurs zorganizowany przez portal Gurupa.pl, który zajmuje się profesjonalnym drukiem prac artystów i ich promowaniem. Miałam również okazję stworzyć okładkę albumu zespołu muzycznego Nurth. Współpracowałam także z marką Eternity Longboard's – dla której tworzyłam ręcznie malowane obrazy na longboardach.

Natomiast tworząc ilustracje dziecięce jako Ryszunki, miałam okazję współpracować z marką Koala by Heartmade, tworzącą wysokiej jakości produkty dla dzieci. Można tam zakupić np. kocyk z moimi rysunkami. Od kilku lat pracuję w biurze, wykonuję pracę księgowo-rozliczeniową, choć z wykształcenia jestem kulturoznawcą.

Zapraszam do przeniesienia się do mojej krainy wyobraźni! 

„Kierunki wyobraźni” – wystawa Aleksandry Gudowskiej

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.