Wiadomości z Sosnowca

Dzień Ojca w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim

  • Dodano: 2019-06-19 11:30

Dzień Ojca to piękne i jedno z najistotniejszych świąt w roku. Tata, obok mamy, jest najważniejszą osobą w życiu każdego z nas. Ojcowie pokazują dzieciom świat i zasady w nim panujące, zachęcają do działania, motywują do dążenia do celu, kształtują ducha i charakter swoich dzieci.

Ojcowie często zapracowani, pochłonięci sprawami zawodowymi i prywatnymi, skupieni na dbaniu o rodzinę nie mają czasu by zatroszczyć się o własne zdrowie. A specjaliści podkreślają, że przynajmniej raz w ciągu roku każdy dorosły człowiek powinien wykonać podstawowe badania profilaktyczne,  tj. morfologię krwi obwodowej, OB, Glukozę, ALAT, ASPAT, Trójglicerydy, Cholesterol (w tym LDL,HDL), kwas moczowy aby zmonitorować stan swojego zdrowia i w porę wychwycić pierwsze symptomy chorobowe. Warto również wykonać EKG, badanie USG jamy brzusznej i oznaczyć PSA, które to badanie daje możliwość oznaczenia antygenu specyficznego dla prostaty tj. białka wytwarzanego wyłącznie przez komórki tego organu. To proste badanie krwi może pomóc w wykryciu raka prostaty w jego wczesnej fazie, przed pojawieniem się objawów.

Z okazji Dnia Ojca Sosnowiecki Szpital Miejski przygotował specjalną ofertę: bezpłatne badania krwi – antygen PSA.  Zachęcamy również do zakupu, po preferencyjnej cenie, pakietu badań przygotowanego specjalnie z myślą o panach i ich zdrowiu. Do odbioru będzie imienne zaproszenie idealnie nadające się na prezent.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.