Wiadomości z Sosnowca

Dzień Ojca w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim

  • Dodano: 2019-06-19 11:30

Dzień Ojca to piękne i jedno z najistotniejszych świąt w roku. Tata, obok mamy, jest najważniejszą osobą w życiu każdego z nas. Ojcowie pokazują dzieciom świat i zasady w nim panujące, zachęcają do działania, motywują do dążenia do celu, kształtują ducha i charakter swoich dzieci.

Ojcowie często zapracowani, pochłonięci sprawami zawodowymi i prywatnymi, skupieni na dbaniu o rodzinę nie mają czasu by zatroszczyć się o własne zdrowie. A specjaliści podkreślają, że przynajmniej raz w ciągu roku każdy dorosły człowiek powinien wykonać podstawowe badania profilaktyczne,  tj. morfologię krwi obwodowej, OB, Glukozę, ALAT, ASPAT, Trójglicerydy, Cholesterol (w tym LDL,HDL), kwas moczowy aby zmonitorować stan swojego zdrowia i w porę wychwycić pierwsze symptomy chorobowe. Warto również wykonać EKG, badanie USG jamy brzusznej i oznaczyć PSA, które to badanie daje możliwość oznaczenia antygenu specyficznego dla prostaty tj. białka wytwarzanego wyłącznie przez komórki tego organu. To proste badanie krwi może pomóc w wykryciu raka prostaty w jego wczesnej fazie, przed pojawieniem się objawów.

Z okazji Dnia Ojca Sosnowiecki Szpital Miejski przygotował specjalną ofertę: bezpłatne badania krwi – antygen PSA.  Zachęcamy również do zakupu, po preferencyjnej cenie, pakietu badań przygotowanego specjalnie z myślą o panach i ich zdrowiu. Do odbioru będzie imienne zaproszenie idealnie nadające się na prezent.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również