Wiadomości z Sosnowca

"Dzień dobry, książko!" - lektury w wersji online

  • Dodano: 2020-04-20 08:00, aktualizacja: 2020-04-20 08:18

„Dzień dobry, książko!” - akcją pod takim tytułem Filia nr 15 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęca młodych czytelników do czytania szkolnych lektur obowiązkowych i uzupełniających. A wszystko to w formie publikowanych w mediach społecznościowych biblioteki, zgrabnie montowanych i dynamicznych filmików i animacji, łączących prezentacje fragmentów tekstów, prostą analizę wybranych wątków i motywów z grami i zabawami przygotowanymi w oparciu o treść prezentowanych lektur.

Autorką promującej czytelnictwo serii filmików jest Joanna Storczewska-Segieta – poetka i bibliotekarka MBP w Sosnowcu, a za montaż odpowiada syn Pani Joasi – Marcel Segieta.

Nie da się ukryć, że publikowane odcinki serii, dzięki oryginalnej i atrakcyjnej wizualnie formie, mogą zachęcić dzieci do czytania niezwykle wartościowych książek – jeśli nie teraz, gdy instytucje kultury, w tym biblioteki, są nieczynne, ale już po otwarciu książnic – jak najbardziej.

Bohaterką pierwszego odcinka serii „Dzień dobry, książko!” była Karolcia z książki Marii Kruger

W drugiej odsłonie mieliśmy okazję poznać zarys treści „Serca w butelce” Olivera Jeffersa, autora który jako ilustrator książek dla dzieci tworzy historie obrazkowe tak, aby młody czytelnik mógł sam dopowiadać wątki i myśli bohaterom.

Czas pokaże, z jakimi wspaniałymi lekturami będą mogły zapoznać się dzieci śledzące cykl „Dzień dobry, książko!”.

Zapraszamy: https://www.youtube.com/user/bibliotekasosnowiec

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.