Wiadomości z Sosnowca

Dzielnicowa rozmawiała z przedszkolakami o podstawach bezpieczeństwa

  • Dodano: 2022-08-11 08:30, aktualizacja: 2022-08-11 09:08

Sosnowiecka dzielnicowa z Komisariatu Policji II spotkała się z przedszkolakami. Rozmawiali o podstawach bezpieczeństwa – nie tylko podczas wakacji. Dzieci poznały zasady korzystania z numeru alarmowego, dowiedziały się jak wezwać pomoc. Nie zabrakło rozmów o bezpiecznych wakacjach prowadzonych w ramach kampanii Kręci Mnie Bezpieczeństwo nad Wodą.

Dzieci z Przedszkola Miejskiego numer 18 z niecierpliwością oczekiwały przybycia policjantki

Umówione spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Najmłodsi rozmawiali z dzielnicową o podstawach bezpieczeństwa. Kolorowanka pomogła zapamiętać numer alarmowy, a w trakcie zabawy dzieci usłyszały jak prawidłowo wezwać pomoc. Dowiedziały się też jakich zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku – nad wodą i nie tylko – powinny przestrzegać. Zasady bezpiecznej kąpieli w zbiornikach wodnych i na basenach, zachowania na łódkach i rowerach wodnych oraz zasady postępowania podczas kontaktu z nieznajomym- to główne tematy rozmów z policjantką.

Spotkanie zorganizowane w ramach kampanii Kręci Mnie Bezpieczeństwo nad Wodą było kolejnym z cyklu zajęć z najmłodszymi.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również