Wiadomości z Sosnowca

Działania "Bezpieczny Pieszy" w Sosnowcu. Jak wypadło nasze miasto?

  • Dodano: 2023-04-12 07:00, aktualizacja: 2023-04-11 19:25

Sosnowieccy policjanci w miniony piątek ponownie prowadzili na ulicach miasta działania Bezpieczny Pieszy. Obserwowali nie tylko zachowanie pieszych, ale również to, jak traktują ich kierowcy. Nie we wszystkich przypadkach niestety to zachowanie było prawidłowe.

"Bezpieczny Pieszy" w Sosnowcu

W działaniach wzięło udział 23 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego tutejszej Komendy. Policjanci zwracali uwagę nie tylko na zachowanie pieszych, ale także na zachowanie kierowców w obrębie przejść dla pieszych. Badali także prędkość, z jaką poruszają się auta w pobliżu przejść. Niestety ujawniono 163 wykroczenia, z czego większość z nich popełnili kierujący.

Najczęściej dopuszczali się przekroczenia dozwolonej prędkości w obrębie przejść dla pieszych lub nie udzielali pierwszeństwa pieszemu na przejściu. Łącznie kierujący oraz pieszy przyjęli 121 mandatów karnych. Policjanci poza planowymi działaniami codziennie dużą wagę przykładają do wszystkich zagadnień związanych z bezpieczeństwem pieszych. Wypadki właśnie z ich udziałem są zwykle najbardziej tragiczne w skutkach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również