Wiadomości z Sosnowca

"Czeska" przygoda Zagłębiowskiej Mediateki

  • Dodano: 2019-07-08 11:30

W listopadzie 2018 Zagłębiowska Mediateka miała przyjemność gościć w swoich progach Pracowników Miejskiej Biblioteki w Pradze, którzy podczas wizyty zwiedzili nowy budynek sosnowieckiej Książnicy i poznali jej historię.

Spotkanie zaowocowało nawiązaniem współpracy w ramach wymiany międzybibliotecznej, dzięki czemu wypożyczalnia Zagłębiowskiej Mediateki pozyskała książki najpopularniejszych czeskich autorów w oryginale. Dział obcojęzyczny zasiliły pozycje autorstwa m.in. Karela Capka, Milana Kundery, Michaela Trestika czy Jana Wericha. Ale to nie wszystko... 

Sosnowiecka Biblioteka odwdzięczyła się nowym Przyjaciołom pakietem polskich publikacji

Pasjonaci literatury czeskiej mogą także od dzisiaj korzystać bezpłatnie z e-booków znajdujących się na stronie Miejskiej Biblioteki w Pradze. Są to pozycje zarówno czeskich, jak i zagranicznych autorów – wszystkie w języku czeskim. Każdego dnia katalog wzbogaca się o nowy tytuł.

Aby móc skorzystać z e-booków wystarczy jedynie kliknąć w odnośnik umieszczony na stronie Zagłębiowskiej Mediateki - z prawej strony witryny www.biblioteka.sosnowiec.pl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również