Wiadomości z Sosnowca

CiepłoBus rusza na ulice Sosnowca!

  • Dodano: 2021-01-14 07:00, aktualizacja: 2021-01-14 04:45

Od dziś, 14 stycznia po ulicach Sosnowca będzie jeździł CiepłoBus, w którym osoby najbardziej potrzebujące będą mogły się ogrzać i spożyć gorący posiłek.

To wspólna inicjatywa Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego oraz Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia. Autobus zostanie udostępniony przez sosnowiecki PKM Sosnowiec. Chcemy w ten sposób pomóc osobom najbardziej potrzebującym. Nadchodzą zimne dni, dla wielu z nich zapewne będzie to jedyny ciepły posiłek w ciągu dnia – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Każdego dnia autobus będzie podstawiany w okolicach ul. Robotniczej na Konstantynowie, o godz. 15.45. Po ok. 30 minutach wyruszy w trasę, aby odwiedzić sosnowieckie dzielnice.

W każdym z poniżej podanych miejsc autobus będzie zatrzymywał na kilkadziesiąt minut do godziny, aby można się było ogrzać i spokojnie spożyć posiłek. Przewidujemy, że autobus będzie jeździł po mieście do północy. Ostatnim przystankiem będzie ogrzewalnia mieszcząca się przy ul. Piotrkowskiej 23. W przypadku gdy będzie taka potrzeba, autobus przewiezie wówczas do ogrzewalni osoby bezdomne - podkreśla Leszek Falis, dyrektor sosnowieckiego Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia.

CiepłoBus będzie jeździł po Sosnowcu do 15 lutego

– To wstępna data zakończenia naszej akcji. Jeśli warunki pogodowe będą niesprzyjające, nie wykluczamy, że akcja będzie przedłużona – dodaje Sabina Stanek, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej UM w Sosnowcu.

Rozkład jazdy CiepłoBusa (od 14 stycznia)

  • 15.45 Konstantynów ul. Robotnicza
  • 16.30 Pogoń ul. Kasztanowa
  • 17.15 Pogoń ul. Niepodległości (Przychodnia)
  • 18.00 Milowice (Przychodnia)
  • 18.30 Stary Sosnowiec – Kresowa Parking
  • 19.00 Centrum (ul. Teatralna, Parking Teatru)
  • 20.00 ul. Partyzantów, ul. 1-go Maja
  • 21.00 Modrzejów – ul. Orląt Lwowskich obok Rynku
  • 22.00 Klimontów ul. Dobrzańskiego obok Parku
  • 23.00 Kazimierz Kopalnia
  • 23.45 ul. Szymanowskiego 5a
  • 24.00 Ogrzewalnia ul. Piotrkowska 23

W sprawie osób bezdomnych, które np. przebywają na klatkach schodowych budynków mieszkalnych, prosimy o kontakt ze strażą miejską pod nr. tel. 32 296 06 54. Funkcjonariusze zapowiedzieli także, że częściej będą odwiedzali miejsca, gdzie koczują osoby bezdomne.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • myślący

    Inicjatywa wydaje sie ok. Tylko kto za to zapłaci i z tego co pokazywali w tv to nowy bus z PKM. Wiadomo jak wyglądaja osoby bezdomne i ile chorób mają nie mówiąc o czystości. Pózniej normalni ludzie będa jezdzic do pracy i domu razem z zarazkami na siedzeniach

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.