Wiadomości z Sosnowca

Betlejemskie Światło Pokoju zawitało do sosnowieckiej komendy

  • Dodano: 2023-12-22 10:00

Wczoraj do sosnowieckiej komendy, z rąk przedstawicieli harcerstwa polskiego, trafiło Betlejemskie Światło Pokoju. Ten symbol miłości, ciepła i pokoju przyjął Komendant Miejski Policji w Sosnowcu, młodszy inspektor Sławomir Zagrobelny. W tym roku przesłanie towarzyszące akcji to hasło „Czyńmy pokój”.

Betlejemskie Światło w sosnowieckiej Policji

Wczoraj przedstawiciele harcerstwa polskiego, phm. Marta Sadowska – Komendant Hufca ZHP oraz pwd. Jakub Pladek – Zastępca Komendanta Hufca ZHP odwiedzili sosnowiecką komendę. Podczas spotkania przekazali Betlejemskie Światło Pokoju, symbol pokoju, miłości, ciepła i nadziei.

W imieniu policjantów, światełko odebrał Komendant Miejski Policji w Sosnowcu, młodszy inspektor Sławomir Zagrobelny.

Spotkanie było również okazją do rozmowy o współpracy pomiędzy policjantami i harcerzami. W podziękowaniu za pamięć o policjantach i pracownikach sosnowieckiego garnizonu Komendant złożył wszystkim harcerzom życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Coroczna tradycja przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju

Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 roku. Tradycją jest, że ZHP otrzymuje je od słowackich skautów. Przekazanie odbywa się naprzemiennie — raz na Słowacji raz w Polsce. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej do naszych najbliższych sąsiadów, a także na północ – do Szwecji. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również