Wiadomości z Sosnowca

Aleksander Blitek. Bezpłatny wieczór z aktorem

  • Dodano: 2023-01-12 07:30, aktualizacja: 2023-01-11 20:22

18 stycznia o godzinie 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie z serii: "Wieczór z aktorem". Tym razem gościem specjalnym będzie aktor Teatru Zagłębia Aleksander Blitek.

O aktorze

Aleksander Blitek od zawsze interesował się aktorstwem. Po licznych występach w przedszkolu oraz szkole zdecydował się na rozpoczęcie nauki w Szkole Aktorskiej „Spot” w Krakowie, którą ukończył w roku 2000. W tym samym roku dostał angaż w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie, gdzie zadebiutował rolą Krisa w spektaklu „Trzewiczki Andersena” w reżyserii Michała Rosińskiego. W latach 2002-2006 występował na deskach Teatru Nowego w Zabrzu, gdzie grał m.in. w nagradzanym „Wampirze” w reżyserii Marcina Stawińskiego. Od 2006 roku do chwili obecnej pracuje w Teatrze Zagłębia. W tym samym roku zdał egzamin eksternistyczny dla aktorów dramatu ZASP w Warszawie i wyruszył w wielką teatralną przygodę.

Do najważniejszych i znaczących spektakli na drodze Aleksandra można zaliczyć takie sztuki jak: „Łysa Śpiewaczka” w reżyserii Grzegorza Kempińskiego, „Korzeniec” w reżyserii Remigiusza Brzyka, „Wij. Ukraiński horror” w reżyserii Łukasza Kosa, „Komedia. Wujaszek Wania” w reżyserii Jędrzeja Piaskowskiego i „Środula. Krajobraz Mausa” w reżyserii Remigiusza Brzyka. Dzięki tej najnowszej inscenizacji Aleksander Blitek pogłębił u siebie zainteresowanie lokalną historią.

W roku 2012 został uznany przez Towarzystwo Przyjaciół Teatru Zagłębia najlepszym aktorem i otrzymał statuetkę Kreatona.  Spotkanie odbędzie się 18 stycznia o godzinie 18.00 w kawiarni Sztos znajdującej się na górnym foyer Teatru Zagłębia. Poprowadzi je tradycyjnie już Aneta Chwalba – dziennikarka TVP3 Katowice, twórczyni programu „Do teatru!”

Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również