Wiadomości z Sosnowca

Akcja ZNICZ - zmiany w organizacji ruchu

 • Dodano: 2018-10-25 12:45

Policyjna akcja ZNICZ rozpocznie się w tym roku już w środę 31.10.2018r. 1 listopada natomiast należy się spodziewać zmian w organizacji ruchu pojazdów w Sosnowcu z uwagi na dzień Wszystkich Świętych. Jak w poprzednich latach część ulic będzie wyłączona z ruchu, a dla odwiedzających groby zorganizowano dodatkowe parkingi. Prosimy o wyjątkowo staranne zapoznanie z planem zmian, bowiem w tym roku, z uwagi na prowadzone prace remontowe ulic, jest ich znacznie więcej.

Policyjna akcja ZNICZ rozpocznie się w tym roku już w środę 31.10.2018 od godz 6.00 i potrwa do 4.11.2017 do godz 22.00. W tym czasie policjanci prowadzić będą wzmożone kontrole drogowe, zwracając w szczególności uwagę na prędkość, trzeźwość kierowców i na to, czy najmłodsi podróżują w wymaganych przepisami fotelikach. 1 Listopada należy się spodziewać ograniczeń w ruchu, które wzorem lat ubiegłych będą dotyczyły cmentarza w dzielnicy Pogoń przy ul. Smutnej, cmentarza w rejonie ul. 11 listopada, a także cmentarza w rejonie ul. Andersa.

Poniżej przedstawiamy plan utrudnień i zmian w organizacji ruchu z podziałem na teren Komisariatów :

W rejonie Komisariatu Policji I:

 • - Przy cmentarzu przy ul. Baczyńskiego zostanie uruchomiony dodatkowy parking przy ul. Baczyńskiego25a, wewnątrz na terenie posesji należącej do POLSKAPRESSE

W rejonie Komisariatu Policji II:

 • Przy ul. Będzińskiej dodatkowy parking dostępny będzie, na terenie ENION SA ul. Małobądzka w Będzinie oraz dostępny będzie parking wewnątrz przy Energetycznym Centrum Kultury
 • Przy Al. Mireckiego dodatkowy parking dostępny będzie na terenie stadionu MOSiR im. Jana Ciszewskiego, zmieniony zostanie również częściowo zakres obowiązywania zakazu zatrzymywania się i postoju wzdłuż Al Mireckiego. Proponujemy również, by skorzystać z alternatywnych dróg dojazdu do cmentarza przy Al Mireckiego ( drogami osiedlowymi) z uwagi na trwające prace drogowe w rejonie ul. Grota-Roweckiego( ruch wahadłowy) i ronda przy skrzyżowaniu ulic Mireckiego i Piłsudskiego ( brak możliwości przejazdu w ul. Starą). Od godz 6.00 dnia 1.11.2018 do godz 22.00 1.11.2018 całkowicie wyłączona z ruchu zostanie ul. Smutna.

W rejonie Komisariatu Policji III

 • Cmentarz przy ul. 11 Listopada – dodatkowe parkingi dostępne będą przy ul. Gen. Zaruskiego ( na terenie firmy Plastic Components) oraz przy Centrum Handlowym przy ul. 11 Listopada. W rejonie cmentarza prowadzone są prace drogowe, dlatego apelujemy o szczególną ostrożność, uwagę, stosowanie się do tymczasowych oznaczeń drogowych oraz bezwzględne przestrzeganie wyznaczonych zakazów z uwagi na możliwość spowodowania zagrożenia a także uszkodzenia swego pojazdu.
 • Cmentarz przy ul. Gen. Andersa- dodatkowy parking będzie dostępny przy Prosektorium Miejskim, apelujemy również o kierowanie się na parkingi w głębi osiedla Maliny, bowiem CAŁKOWICIE NIEMOŻLIWE będzie parkowanie, wzorem lat ubiegłych, wzdłuż ul. Andersa, na pasie oddzielającym ją od torowiska. Prowadzone tam prace obejmują wykonanie pasa zieleni, murawa wysypana pomiędzy krawężnikiem a torowiskiem nie jest jeszcze w żaden sposób utwardzona, więc kierowca niestosujący się do zakazu i oznaczeń ( taśma i bariery) może uszkodzić swój samochód, który utknie zapadając się w świeżo naniesionym gruncie.
 • - Cmentarz przy ul. Dobrzańskiego- dostępny będzie parking przy Hospicjum oraz wyznaczone miejsca parkingowe powyżej cmentarza. Obowiązywać będzie BEZWZGLĘDNY zakaz zatrzymywania się i postoju na pasach ruchu ul. Dobrzańskiego. Niedozwolone parkowanie na ulicy powoduje brak możliwości przejazdu autobusów komunikacji miejskiej oraz karetek zmierzających do Centrum Pediatrii, dlatego wobec osób łamiących przepisy będą wyciągane surowe konsekwencje. Należy bezwzględnie stosować się do zamieszczonych oznaczeń.
 • Cmentarz przy ul. Zuzanny- dostępne będą wszystkie dotychczas istniejące parkingi w okolicy cmentarza, dodatkowo na ul. 3 Maja, na wysokości cmentarza, na prawym pasie ruchu, na nitce w kierunku centrum wyznaczone zostaną dodatkowe, oznaczone odpowiednio miejsca parkingowe.

W rejonie Komisariatu Policji IV i Komisariatu Policji V organizacja ruchu i miejsc parkingowych będzie się odbywać wzorem lat ubiegłych
Apelujemy do wszystkich kierowców o cierpliwość, uwagę i bezwzględne stosowanie się do umieszczonych oznaczeń, zakazów, a w szczególności do wykonywania poleceń policjantów pełniących służbę w rejonie sosnowieckich nektropolii. Drogi zostaną oznakowane w celu uporządkowania sposobu i miejsca parkowania oraz wskazania szczegółowej organizacji ruchu.

Policyjna akcja ZNICZ 2018 będzie trwać od dnia 31.10.2018 godz 6.00 do dnia 04.11.2016 godz 22.00

Komentarze (1)    dodaj »

 • Ania

  Już pomału trzeba rozgrzewać yanosika...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również