Wiadomości z Sosnowca

Akcja "Trzeźwość" w Sosnowcu. Policjanci przebadali łącznie ponad 800 kierowców!

  • Dodano: 2024-01-10 09:30

Policjanci z tutejszego wydziału ruchu drogowego kontrolowali wczoraj stan trzeźwości kierowców na sosnowieckich drogach. Działania te ukierunkowane są na wyeliminowanie osób, które decydują się na jazdę pod wpływem alkoholu. Mundurowi raz jeszcze przypominają każdemu, kto nie jest pewien, czy może prowadzić o możliwości sprawdzenia stanu trzeźwości się w najbliższej jednostce policji.

Wyniki działań "Trzeźwość" w Sosnowcu

Działania "Trzeźwość" prowadzone są cyklicznie przez policjantów na terenie całej Polski. Akcja ma na celu wyeliminowanie z ruchu kierowców, którzy decydują się prowadzić na „podwójnym gazie” oraz, co za tym idzie, zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących. 

Policjanci chcieli przebadać jak największą ilości kierowców na terenie naszego miasta i ujawnić tych, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka. Rozpoczęli swoje działania w godzinach porannych i przebadali łącznie ponad 800 kierowców. W akcji brało udział 11 policjantów pełniących służbę w tutejszym wydziale ruchu drogowego. 

Podczas trwania działań, policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za „kółko” po alkoholu. Pierwszym z nich był 48-latek, który miał 0,4 promila alkoholu. Za popełnione wykroczenie, mężczyzna odpowie przed sądem. 

Drugim kierowcą był 49-letni sosnowiczanin, który, jak wynika ze wstępnych badań, miał blisko 0,6 promila alkoholu. Obu mężczyznom zatrzymano prawo jazdy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również