Wiadomości z Sosnowca

7 medali dla sosnowieckiego Klubu Karate

• Dodano: 2021-04-26 11:00

Siedem medali przywiozła ekipa Sosnowieckiego Klubu Karate z Pucharu Wielkopolski, który odbył się 24 kwietnia 2021 w Turku. SKK reprezentowali Sylwia Anasz, Magdalena Cieślik, Florentyna Dadzibug, Anna Dybich, Kacper Statkiewicz, Liliana Szczesio, Wincenty Szczesio i Olena Taczała.

Po zaciętych walkach do Sosnowca trafiły  2 złote medale, 4 srebrne i 1 brązowy. Pięć medali zawodnicy SKK zdobyli w kata - w kategorii dziewcząt 15-16 lat złoto zdobyła Florentyna Dadzibug, a srebro Sylwia Anasz, kolejne złoto wygrała Magdalena Cieślik w kategorii dziewcząt 11-12 lat, srebrny medal w kata dziewcząt 13-14 lat zdobyła Olena Taczała, a w kategorii chłopców 9-10 lat  - Wincenty Szczesio. Wszyscy startujący w kata wykazali się piękną techniką, dokładnością i dynamiką. W kumite srebro zdobyła Liliana Szczesio w kategorii dziewcząt 25 kg, a w kategorii open dziewcząt 15-16 lat brąz wywalczyła Florentyna Dadzibug.

Kierownikiem drużyny i gościem honorowym zawodów był shihan Eugeniusz Dadzibug 6 dan. W roli trenerów wystąpiły sensei Małgorzata Dadzibug i senpai Julia Szczesio. Sensei Sebastian Woźniczko wystąpił w roli sędziego. Jako sekundanci pomagali Paweł Cieślik oraz Sebastian i Oliwia Woźniczko. Sosnowiecki Klub Karate zajął drużynowo siódme miejsce.