Sosnowiec - portal miejski Sosnowiecki.pl

Wiadomości z Sosnowca

Sprawdź, dlaczego w Sosnowcu warto być ratownikiem medycznym

  • Dodano: 2018-05-14 11:00, aktualizacja: 2018-05-15 10:54

Podczas gdy w wielu zawodach wciąż mówi się o bezrobociu, w innych bez problemu znajdziesz pracę w Sosnowcu. Doskonałym tego przykładem jest stanowisko ratownika medycznego. Oczywiście nie jest to profesja łatwa, jednak warto sprawdzić, czy jesteś osobą o odpowiednich predyspozycjach. Niech bezrobocie nie będzie Ci straszne!

Życie bohatera - jak wygląda praca ratownika medycznego?

Myślisz o pracy w Sosnowcu jako ratownik medyczny? Wiedz, że spełnienie w tym zawodzie znajdzie tylko ktoś o odpowiedniej osobowości. Musisz być zdeterminowany, chętny do niesienia pomocy innym, odporny psychicznie i fizycznie, ponieważ praca ratownika medycznego trwa nieraz po kilkanaście godzin dziennie. Ratownik zmierza wszędzie tam, gdzie zdrowie i życie ludzkie jest zagrożone. Udziela pierwszej pomocy medycznej. Wielokrotnie jest świadkiem zgonów i ludzkich nieszczęść. Z drugiej strony to dzięki jego pracy i całego zespołu ratunkowego, wielokrotnie udaje się ocalić ludzi od tragedii. Często liczy się każda minuta, a nawet sekunda, dlatego ratownik nie ma czasu na zwłokę, musi działać sprawnie i szybko. Dodatkowo powinien być komunikatywny, sprawny, opanowany, dobrze zorganizowany, umieć myśleć zadaniowo i trzeźwo oceniać sytuację.

Wyzwanie dla nieustraszonych - jak zostać ratownikiem medycznym?

Osoba chcąca pracować w Sosnowcu na tym stanowisku musi być w pełni zdrowa, silna i mieć ukończone studia wyższe licencjackie z zakresu ratownictwa medycznego. Powinna również być gotowa na dalsze szkolenia i podnoszenie swoich kwalifikacji. W trakcie studiów i kursów zgłębi wiedzę z zakresu anatomii, biochemii, patologii, toksykologii, farmakologii, zdrowia publicznego, prawa, psychologii, socjologii i samoobrony.

Ile zarabia ratownik medyczny? Gdzie pracuje?

Zarobki ratownika medycznego zależą od stażu pracy i miejsca zatrudnienia, zazwyczaj zawierają się w przedziale od około 3 do 4 tysięcy brutto. Zatrudnienia można szukać w pogotowiu, szpitalnym oddziale ratunkowym, wojsku, ratownictwie górskim, transporcie sanitarnym, prywatnych ośrodkach medycznych, firmach prowadzących szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, a także na obozach, koloniach i imprezach masowych w Sosnowcu.

A co Wy sądzicie o zawodzie ratownika medycznego? Macie doświadczenie w pracy w pogotowiu ratunkowym?

Sylwia GerlaczekSylwia Gerlaczek
źródło: Artykuł sponsorowany przez platformę Whitepress