Wiadomości z Sosnowca

Masz poprawkę we wrześniu? Spokojnie nie Ty jedyny - jak przygotować się do egzaminu?

  • Dodano: 2019-09-05 14:00, aktualizacja: 2020-01-16 14:05

Nie poszła Ci letnia sesja? Masz poprawkę we wrześniu? Spokojnie, to nic strasznego. Jeżeli tylko odpowiednio do tego podjedziesz czekają Cię zarówno świetne wakacje jak i spokój na wrześniowym egzaminie. Poznaj kilka porad jak przygotować się do sesji poprawkowej serwisu Notatek.pl.

Czasu nie cofniesz

Jeżeli jest to Twoja pierwsza poprawka, a do tej pory miałeś same świetne oceny i egzaminy zdane w terminie zerowym – zachowaj spokój. To nic takiego. Każdemu może potknąć się noga, nie ma sensu się zamartwiać oblanym egzaminem. Lepiej pomyśleć o perspektywie nadchodzących wakacji. Zamiast rozmyślać o tym, co mogłeś lub mogłaś zrobić wcześniej, pomyśl o tym, co możesz zrobić teraz. Oczywiście nie ma sensu już teraz brać się za naukę, za to jest to odpowiedni moment na zdobycie materiałów do niej. Zacznij od tego.

Zdobądź materiały do nauki – odwiedź serwis Notatek.pl

Na naukę jeszcze przyjdzie pora, warto jednak trochę wcześniej zastraszyć się o notatek. Te, z których uczyłeś się do tej pory, prawdopodobnie były niewystarczające. Warto popytać znajomych, którzy zdali czy mają jakieś inne notatki i czy może się nimi podzielą. Przy okazji dobrze jest też dopytać się o pytania z egzaminu, jeśli były różne grupy - może akurat coś powtórzy się we wrześniu. Najlepiej jest zapisać wszystkie pytania, jakie były na egzaminie w poprzednich terminach. Zawsze da to pewną przewagę we wrześniu, w końcu pytania lubią się powtarzać. Pamiętaj, że im więcej materiałów do nauki tym lepiej. Dlatego właśnie warto odwiedzić również portal Notatek.pl. Znajdziesz tam ponad 100 tysięcy notatek z 270 uczelni w Polsce. Na pewno nie zaszkodzi Ci przejrzeć czegoś dodatkowego w trakcie nauki.

Dobrze szukaj

Internet pełen jest serwisów, które wypchane są po brzegi bezużytecznymi materiałami rozsyłanymi przez spamerów. Czasem szukając potrzebnego tekstu musimy spędzić godziny przeglądając w kółko te same pliki w serwisie. W serwisie Notatek.pl wszystkie teksty są moderowane przez pracowników portalu. Dzięki temu nie musisz marnować czasu na bezowocne przeglądanie kolejnych stron. Z drugiej strony, jeśli to Ty udostępniasz notatki pamiętaj, że będą one sprawdzane również pod kątem praw autorskich oraz czytelności.

Notatek.pl radzi – zachowaj spokój, myśl przyszłościowo

Studia to prawdopodobnie ostatni beztroski czas w Twoim życiu i jedne z ostatnich wakacji. Oczywiście jak większość studentów pewnie przeznaczasz je na pracę i odpoczynek, nie pozwól by sesja zniszczyła ten piękny czas. Zaplanuj swoje wakacje – wszystko da się pogodzić. Idź do pracy, odpoczywaj, ale zarezerwuj też trochę czasu na naukę. Niestety tydzień to może być za mało, jeżeli egzaminy masz na początku września już w połowie sierpnia wygospodaruj czas na naukę. Nie oznacza to, że całe dnie masz spędzać nad książkami. Lepiej uczyć się nawet przez 3 tygodnie, ale po kilka godzin dziennie, tak żeby znaleźć czas na odpoczynek i spokojny sen. Przedmioty jak prawoznastwo czy prawo cywilne nie są do nauczenia w jeden dzień

 

Sesja poprawkowa to nie koniec świata. W cale nie musisz spędzać całych wakacji w bibliotece, zakuwając nad książkami. Najlepiej zachować spokój i zaplanować czas tak, aby wystarczyło go na realizację wszystkich letnich planów. Nie zapomnijcie odwiedzić serwisu Notatek.pl i zaopatrzyć się w materiały niezbędne do nauki już teraz!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.