Wiadomości z Sosnowca

Jak pozyskać środki na rozwój firmy?

  • Dodano: 2016-06-27 19:00

Prowadzisz własną firmę i chcesz się rozwijać, by zapewnić klientom jeszcze szerszy zakres usług. Brakuje ci jednak środków finansowych, by rozkręcić biznes. Sprawdź, jak pozyskać pieniądze.

Okazuje się, że wiele można zyskać przy współpracy z biurem księgowym. Jeśli wybierzesz firmę, której działalność nie koncentruje się wyłącznie na prowadzeniu księgowości, będzie to możliwe. W biurze rachunkowym możesz liczyć także na usługi doradcze, m.in. związane z zakresem finansów i bankowości.

 Pomoc eksperta ds. bankowości i finansów

Jeśli chcesz zdobyć pieniądze z przeznaczeniem na rozwój firmy, możesz zgłosić się do eksperta do spraw finansów i bankowości. Tacy specjaliści współpracują niekiedy z biurem rachunkowym, dzięki czemu nie musisz tracić czasu na poszukiwanie ekspertów. Wystarczy, że zgłosisz się do biura księgowego i zgłosisz chęć spotkania ze specjalistą.

Ekspert, który jest na bieżącą z ofertą wielu banków, dokona analizy ofertowej z uwzględnieniem twoich potrzeb i oczekiwań. Następnie przedstawi kilka wybranych propozycji, z których możesz wybrać najbardziej korzystne rozwiązanie. Po podjęciu decyzji, specjalista pomoże ci również w spełnieniu wszystkich formalności. Dzięki temu kredyt dostaniesz sprawniej i łatwiej.

Samodzielna analiza ofert kredytowych

Jeżeli nie współpracujesz z biurem rachunkowym, które zatrudnia ekspertów do spraw bankowości, nic nie stoi na przeszkodzie, by samodzielnie przeanalizować dostępne oferty. W tym przypadku warto posłużyć się np. rankingami kredytów firmowych, które pojawiają się w serwisach finansowych czy portalach poświęconych przedsiębiorcom.

Zanim zdecydujesz się na konkretne rozwiązanie, warto dokładnie porównać oferty banków - nie tylko pod kątem oprocentowania. Należy wziąć pod uwagę również maksymalne kwoty kredytu, zasady spłaty zadłużenia (także w kwestii wcześniejszej spłaty) czy dostępu do dodatkowych udogodnień. Warto wziąć pod uwagę te banki, które oferują kredyty z tzw. wsparciem rządowym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.