Wiadomości z Sosnowca

Felgi aluminiowe - gdzie kupować je tanio?

  • Dodano: 2021-05-26 14:30

Alufelgi także można kupić w niskiej cenie. Sprawdź, gdzie można dostać je bez przepłacania, a także na co zwrócić wtedy szczególną uwagę!

Dlaczego warto wybrać felgi aluminiowe?

Felgi samochodowe produkowane są z dwóch materiałów: stali oraz aluminium. Każdy typ felgi, w zależności od tego, z jakiego materiału powstał, ma także inne właściwości.

Najczęściej marzeniem kierowców są felgi aluminiowe, które na ogół kosztują więcej od stalowych. Wynika to nie tylko z samej ceny aluminium, ale także z procesów produkcyjnych stosowanych do ich wytwarzania. Właśnie dlatego felgi aluminiowe - https://felgislask.pl/produkty-felgi-aluminiowe są często kojarzone jako produkt z górnej półki.

Tym, co decyduje o popularności alufelg, jest jednak nie tylko ich prestiż. Poza efektownym, sportowym wyglądem mają one również wiele korzystnych właściwości, które wyróżniają na tle felg stalowych. Warto wskazać między innymi na ich niższy ciężar, lepszą cyrkulację powietrza oraz na wysoką odporność na korodowanie.

Oczywiście, trzeba pamiętać też o minusach. Jednym z największych jest brak możliwości naprawy znacznie uszkodzonej felgi aluminiowej. Wtedy jedynym rozwiązaniem jest zakupienie nowej.

Jak kupować felgi aluminiowe jeszcze taniej?

Ceny felg aluminiowych są zróżnicowane, dlatego też przy zakupie tego typu komponentów można spotkać się z propozycjami od kilkuset złotych do nawet paru tysięcy złotych za sztukę.

Średnio za komplet felg aluminiowych dobrego producent trzeba będzie zapłacić około 4 tysięcy złotych, co daje około 1 tysiąc złotych za felgę. Są jednak sposoby, aby zakupić je taniej. O czym warto pamiętać?

1. Zawsze przeglądaj oferty wielu sklepów prowadzących sprzedaż felg aluminiowych, aby porównać w nich różne propozycje cenowe. Dzięki temu możesz także znaleźć najtańsze felgi konkretnego typu – różnice cenowe wynoszą nawet kilkaset złotych.

2. Sprawdź, czy sklep oferuje zniżki, na przykład kupony rabatowe dla nowych klientów. Warto także zapoznać się z ofertami outletów oraz promocjami, dzięki którym także można zakupić felgi aluminiowe w znacznie niższej cenie.

3. Aby zaoszczędzić jeszcze więcej, możesz zdecydować się na zakup felg używanych. Pamiętaj jednak o tym, aby dokładnie sprawdzić je przed zakupem, a wtedy, gdy kupowane a online, najlepiej zamawiać je od firmy – otrzymuje się wtedy 14 dni na odstąpienie od umowy, gdy okaże się, że felgi jednak nie spełniają oczekiwań. Gdy zamierza się kupić je od osoby prywatnej, warto zobaczyć je na żywo przed transakcją.

Gdy zatem chcesz zaoszczędzić na zakupie felg aluminiowych, dzięki tym poradom możesz zamówić je taniej nawet o ponad 2 tysiące złotych!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.