Wiadomości z Sosnowca

Dom z drewnianą elewacją - nowoczesne sposoby na dom inspirowany naturą

  • Dodano: 2020-04-20 10:45

Nowoczesna architektura bardzo często inspiruje się naturą. Jest to spowodowane przede wszystkim wzmożonym zainteresowaniem ekologią i walką o ochronę środowiska.

Ogół społeczeństwa zrozumiał, że to przyroda jest naszym pierwotnym domem, dlatego domy nawiązujące do natury, są ostatnio coraz bardziej popularne. Jakie elementy wykończeniowe domu pozwolą na uzyskanie ekologicznego i przyjemnego wyglądu?

Drewniana elewacja, czyli kawałek lasu na naszym domu

Drewno używane jest w budownictwie od tysięcy lat. Spowodowane jest to łatwą dostępnością tego surowca, a także jego trwałością i odpornością na warunki atmosferyczne. Dziś, kiedy technologia budowlana jest na znacznie wyższym poziomie, desek używa się głównie jako elewacji, która pełni praktyczne i ozdobne funkcje. Najczęściej są to deski z drzew takich jak:

  • sosna,
  • świerk skandynawski,
  • modrzew syberyjski,
  • cedr kanadyjski.
     

Dlaczego elewacja drewniana jest tak często stosowana w nowoczesnym budownictwie?

Deski elewacyjne pozwalają na uzyskanie eleganckiego i stylowego wyglądu fasady domu. Taką elewację bardzo często można spotkać w skandynawskich, czy minimalistycznych projektach domu. Naturalny i ciepły wygląd drewna najczęściej komponowany jest z surowym betonem, czy kamieniami. Patrząc na nowoczesne projekty domów, można zauważyć, że deska elewacyjna najczęściej stosowana jest tylko punktowo. Drewnianą elewację umieszcza się najczęściej wokół drzwi i okien, czy tarasu. Chcąc dowiedzieć się więcej o nowoczesnych formach elewacji dekoracyjnej, przeczytaj artykuł - Nowoczesna elewacja dekoracyjna - domoweklimaty.pl.
 

Jak zabezpieczyć deski elewacyjne, by służyły nam długie lata?

Drewniana elewacja może posłużyć nam długie lata, pod warunkiem, że odpowiednio ją zabezpieczymy. Najbardziej skuteczną metodą na ochronę desek elewacyjnych przed działaniem pogody, wilgoci i grzybów, jest zastosowanie odpowiedniego impregnatu.

Więcej porad i szczegółowych informacji na temat ochrony desek elewacyjnych możesz znaleźć w artykule - deska elewacyjna na długie lata - domoweklimaty.pl.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.