Wiadomości z Sosnowca

Zostań opiekunem praktyk

  • Dodano: 2011-11-04 11:45

W ramach unijnego projektu "Przez praktykę do zawodu - Program Praktyk Pedagogicznych w Wyższej Szkole Humanitas", uczelnia rozpoczęła kolejną rekrutację nauczycieli, którzy chcą zostać opiekunami studenckich praktyk. Nabór potrwa do 10 listopada br. Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Ma ono na celu zwiększenie potencjału wybranych placówek oświatowych (których organem prowadzącym jest gmina Sosnowiec) w zakresie realizacji praktyk pedagogicznych oraz podniesienie kompetencji studentów niezbędnych w pracy nauczyciela.

 

W ramach projektu przeprowadzono badania wśród nauczycieli i na ich podstawie stworzono autorski Program Praktyk Pedagogicznych. Pozwoli on na płynniejszą i skuteczniejszą realizację praktyk studentów w placówkach oświatowych Sosnowca i lepsze przygotowanie do późniejszej pracy pedagoga.

 

- Do tej pory w ramach naszych działań zostały zrealizowane praktyki w wybranych przedszkolach oraz szkołach podstawowych. Obecnie w projekcie bierze udział 11 szkół oraz 22 nauczycieli - stwierdza Agata Dudek, kierownik projektu. - W ramach realizacji unijnego zadania odbywają się m.in. spotkania z opiekunami, studenci otrzymują opracowany dziennik zajęć, a same zajęcia są hospitowane - dodaje kierownik projektu.

 

- Obecnie prowadzimy rekrutację dla szkół podstawowych i gimnazjalnych, w których żacy będą realizować szkolenia. Zachęcamy także pedagogów do wzięcia udziału w rekrutacji. W projekcie mogą uczestniczyć nauczyciele: zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego, zatrudnieni w sosnowieckich placówkach, posiadający stopień nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego. Nauczyciele którzy przejdą rekrutację, poznają nowy program i w oparciu o niego będą nadzorować realizację praktyk - dodaje Jagoda Szostak, koordynator ds. rekrutacji.

 

Rekrutacja potrwa do 10 listopada br. Dokumenty należy składać od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-16.30 w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu, ul. Kilińskiego 43 (Biuro Projektu, pokój 104). Chętni do udziału w projekcie mogą dowiedzieć się o szczegółach ze strony projektu www.dobre-praktyki.edu.pl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również