Wiadomości z Sosnowca

Zniszczył drzwi wejściowe do marketu, żeby ukraść jogurt

  • Dodano: 2018-10-18 13:30

Sosnowieccy policjanci z Komisariatu Policji V bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem do jednego z marketów w dzielnicy Kazimierz.

By dostać się do środka mężczyzna zniszczył drzwi wejściowe do sklepu, po czym z jego wnętrza ukradł jogurt. Jak wyjaśnił policjantom po zatrzymaniu zrobił to, bo chciało mu się pić. Wartość zniszczeń powstałych w wyniku włamania wynosi 2000 zł.

Sosnowieccy policjanci z Komisariatu Policji V w środku nocy otrzymali informację, że ktoś prawdopodobnie usiłuje sforsować drzwi do jednego z marketów spożywczych w dzielnicy Kazimierz. Natychmiast udali się na miejsce, gdzie zastali zniszczone, otwarte drzwi wejściowe. Sprawcy nie było, jednak już kilka minut później wytropili go i zatrzymali. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej karany w przeszłości m.in. za zniszczenia mienia. Mężczyzna tłumaczył, że włamał się do sklepu ponieważ chciało mu się pić. Faktycznie- jedynym zrabowanym z wnętrza sklepu towarem okazał się jogurt o wartości 2,89 zł. Wartość strat powstałych w wyniku zniszczenia drzwi wejściowych jest natomiast znacznie większa- opiewa na kwotę blisko 2000 zł. Mężczyźnie zostaną przedstawione zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo może mu grozić kara do 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również