Wiadomości z Sosnowca

Zmiana planów dotyczących przebudowy fragmentu ulicy 3 Maja

  • Dodano: 2020-12-10 07:00, aktualizacja: 2020-12-10 05:04

Na przyszły tydzień przesunięto termin planowanego na 10 i 11 grudnia asfaltowania przebudowywanego odcinka 3 Maja.

Powodem zmiany terminu są planowane na czwartek i piątek opady śniegu i śniegu z deszczem. Ulica 3 Maja jest jedną z najważniejszych dróg powiatowych w mieście, dlatego nowa droga nie będzie wykonana z asfaltobetonu, a z charakteryzującej się większością szczelnością i odpornością na działanie czynników atmosferycznych mieszanki SMA.

Ułożenie takiej nawierzchni wymaga stabilnych warunków atmosferycznych. Najlepsze warunki to brak jakichkolwiek opadów i zalegającej wody. Drogowcy nie będą jednak bezczynnie czekać i w tym czasie skupią się na innych dodatkowych pracach, które z pewnością ucieszą kierowców – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy UM w Sosnowcu.

Zakres prac został zwiększony o wymianę nawierzchni kilku łącznic i rond

Chodzi o drogę prowadzącą od al. Blachnickiego na ul. 3 Maja w kierunku DK94 oraz łącznice prowadzącą z ul. 3 Maja na ul. Prusa. Wymieniony zostanie również asfalt na łącznicy prowadzącej z ronda w ciągu ulicy Norwida na ul 3 Maja oraz w drugim kierunku, a także 100-metrowy odcinek ul. Norwida. Na samym rondzie również pojawi się nowa nawierzchnia. Podobnie będzie z rondem po drugiej stronie 3 Maja.

Zwiększony zakres pracy dotyczy również samej ul. 3 Maja

Oprócz wspomnianego 200-metrowego odcinka jezdni, wymieniona zostanie nawierzchnia na pasie włączania się do ruchu z DK94 w ulicę 3 Maja (kierunek od strony Katowic) oraz fragmenty uszkodzonej jezdni 3 Maja w okolicy wiaduktu drogowego Prusa/Blachnickiego.

O nowym terminie zamknięcia ul 3 Maja UM Sosnowiec poinformuje w najbliższych dniach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również