Wiadomości z Sosnowca

Zmarł Andrzej Rozmus, aktor Teatru Zagłębia

  • Dodano: 2021-03-01 15:30

Aktor Andrzej Rozmus zmarł  po długiej chorobie w nocy z 28 lutego na 1 marca, w wieku 53 lat. Pogrzeb odbędzie się w najbliższą środę o godz. 12.00 na cmentarzu w Katowicach - Starych Panewnikach.


Andrzej Rozmus przez wiele lat współpracował z Teatrem Zagłębia w Sosnowcu. Grał m.in. w takich sztukach jak: „Czerwone Zagłębie”, „Bóg”, „Na dnie”, „Eugeniusz Bodo – czy mnie ktoś woła?”. Ogólnopolskiej publiczności znany był m.in. z takich produkcji filmowych i telewizyjnych jak "Polityka" Patryka Vegi, "Wydział zabójstw", "Ślad" i "Ojciec Mateusz".

Andrzej Rozmus związany był z Teatrem Zagłębia od 1997 r.

Artysta debiutował na teatralnych deskach Teatrze Dzieci Zagłębia, a od 1997 roku pracował w sosnowieckim Teatrze Zagłębia, który jako pierwszy przekazał smutne informacje o jego śmierci.

Nam szczególnie brakować będzie Andrzeja jako kolegi, zawsze pogodnego człowieka, który mimo iż od lat zmagał się z chorobą, to potrafił swym optymizmem obdarzać innych. Rodzinie i bliskim Andrzeja składamy serdeczne wyrazy współczucia – zaznaczono w komunikacie wydanym przez Teatr Zagłębia.

Ostatnie pożegnanie odbędzie się w środę, 3 marca, o godz. 12.00 na cmentarzu w Katowicach - Starych Panewnikach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również