Wiadomości z Sosnowca

Zajęcia karate dla osób niepełnosprawnych w Zespole Szkół Specjalnych nr 4

  • Dodano: 2022-01-10 09:15

Niepełnosprawność nie musi oznaczać rezygnacji z uprawiania sportu, wręcz przeciwnie. Sport może pomagać w rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami. Tak jest w przypadku karate.

Dołącz do grupy Para Karate

Takie zajęcia odbywają się także w Sosnowcu, a konkretnie w Zespole Szkół Specjalnych nr 4.

- Prowadzenie zajęć z osobami o różnych dysfunkcjach to duże wyzwanie. Ta praca uczy nas pokory, ale pomimo trudów każde spotkanie daje ogromną satysfakcję. Wszystko zaczęło się, gdy prawie osiem lat temu wróciłem z MŚ we Włoszech. Wówczas postanowiłem technikami karate rehabilitować takie osoby w naszym regionie. Już na starcie otrzymaliśmy wsparcie Iwony Durek, dyrektor ZSS nr 4 w Sosnowcu, która poza wsparciem merytorycznym pozwoliła korzystać z zasobów szkoły. Następnie wsparła nas także Violetta Trzcina, dyrektor SOSW w Dąbrowie Górniczej – podkreśla Tomasz Byjos, znakomity karateka, a także trener i wychowawca.

Jak informuje Tomasz Byjos, grupa Para Karate może pochwalić się naprawdę wartościowymi wynikami.

- Wygraliśmy m.in.: wszystkie kategorie podczas Mistrzostw Polski w roku 2016 (jak dotąd jedyne gdzie było Para Karate),wygraliśmy dwa razy klubowy Puchar Europy, zdobyliśmy pięć medali podczas Pucharu Europy WUKF 2021 (pierwsze historyczne medale dla Polski), sięgnęliśmy po dwa medale i zajęliśmy trzy miejsca punktowane w zawodach Para Karate WKF w Lidze Światowej Karate Olimpijskiego 2021 (pierwsze historyczne medale dla Polski) – podkreśla Byjos.

Grupa Para Karate zaprasza wszystkie zainteresowane osoby. Zajęcia są bezpłatne.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.