Wiadomości z Sosnowca

Wychowanek AKS Niwka w reprezentacji Polski

  • Dodano: 2018-08-28 09:45

Rafał Pietrzak, wychowanek AKS Niwka, a następnie zawodnik Zagłębia Sosnowiec znalazł się w gronie piłkarzy powołanych przez nowego selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka na najbliższe mecze z Włochami i Portugalią. Pietrzak broni obecnie barw Wisły Kraków.

Pietrzak urodził się 30 stycznia 1992 roku. Przygodę z futbolem zaczynał w AKS Niwka, następnie trafił do juniorskich grup Zagłębia. 7 maja 2008 roku, a więc mając nieco ponad 16 lat zadebiutował w barwach klubu z Sosnowca w ekstraklasie. To oczywiście najmłodszy piłkarz, który w barwach Zagłębia wybiegł na boisko ekstraklasy. Latem 2010 roku przeniósł się do Górnika Zabrze, następnie bronił barw Piasta Gliwice, Kolejarza Stróże, GKS Katowice i Wisły Kraków, z krótkim wypożyczeniem do Zagłębia Lubin. Do tej pory na boiskach ekstraklasy zaliczył 31 występów, w których zdobył dwie bramki.

Znacznie bardziej z naszym miastem związany jest Ryszard Czerwiec, ostatni piłkarz w historii Zagłębia, który broniąc barw klubu z Kresowej wystąpił w seniorskiej reprezentacji Polski. Miało to miejsce 5 lipca 1992 roku - wówczas Rafał Pietrzak miał pół roku - w meczu z Gwatemalą. Trenerem był wówczas Andrzej Strejlau, u którego Czerwiec niespełna pół roku debiutował w kadrze. W sumie jako piłkarz Zagłębia zaliczył trzy reprezentacyjne boje. Potem grał jeszcze w kadrze jako zawodnik Widzewa Łódź i Wisły Kraków.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również